АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


По време на срещата и двете страни се ангажираха да проучат най-подходящите възможности за кандидатстване за финансиране от ЕС или други финансови институции за съвместното изграждане на тунела.


Проектът предвижда железопътната карта на България да бъде разделена на три региона (лота) – западен, северен и южен, като към всеки от тях ще бъдат включени и второстепенните линии.


Инвестиционното предложение включва изграждане на административна сграда и довеждаща инфраструктура като газоснабдяване, електроснабдяване и водоснабдяване.


Целта ни е да позиционираме България на европейската и на световната карта като конкурентна дестинация за целогодишен здравен туризъм, коментира председателят на България съюз по балнеология и СПА туризъм (БСБСПА) д-р Сийка Кацарова на четвъртата национална конференция.


Какво е бъдещето на летища Стара Загора? От думите на кмета стана известно, че Индустриална зона "Загоре" ще придобие този терен чрез сделка на покупко-продажба, "т.е. ние ще го купим този терен, а няма да го придобием безвъзмездно, защото е актив на Държавната консолидационна компания".


Проектът предвижда създаването на въглеродно неутрален парк, част от Тракия икономическа зона, най-голямата и устойчиво развиваща се индустриална зона в България и Източна Европа.


Директивата за синята карта има за цел да привлече висококвалифицирани работници в ЕС при по-гъвкави условия, с увеличени права за работа и повече възможности за притежателите ѝ. Сред държавите членки на ЕС Германия е издала най-голям брой разрешителни - 69 353 или 78%, следвана от Полша - 7402 или 8% и Франция - 3912 или 4%.


Трябва ли на касите в магазините и заведенията да може да се плаща и в брой? Или пък плащанията по електронен път са по-добрият вариант и скоро няма да имаме нужда от монети и банкноти? Какви са настроенията в Европа?


Китай е решил да освободи от мита върху вноса някои части за самолети, сред които и реактивни самолетни двигатели. Това съобщи Оливие Андрес, който е главен изпълнителен директор на френската индустриална и технологична група в областта на аеронавтиката и отбраната "Сафран" (Safran).


Френските компании са сред водещите инвеститори в България, като преките инвестиции от Франция възлизат на 1,5 млрд. евро. На срещата беше представено последното проучване на Френско-българската търговска и индустриална камара, според което френските компании, опериращи у нас, дават положителна оценка на бизнес средата, като повечето от тях разширяват производствата си в България.