EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Инвеститор за Химко?

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Инвеститор за Химко?

mail16:00 | 16.09.2014прегледи 1122 коментарикоментари 0


Стратегически инвеститори са заявили интерес към фалиралия торов завод "Химко" във Враца и чакат резултатите от изборите, за да обявят официално намеренията си. Това заяви Кирил Петков, бивш директор на завода, на кръгла маса за химическата индустрия, организирана от КНСБ. Кандидатите за завода имат възможност да доставят природен газ на конкурентна цена, имат и пазари, и финансови ресурси, допълни Кирил Петков. Според него е напълно възможно и рентабилно да бъде възстановена най-новата мощност, влязла в експлоатация през 1983 г., за производството на амоняк и азотния тор карбамид. Тази мощност има остатъчен работен ресурс от 15-20 години, се казва в анализ на проф. Йончо Пеловски от Българската камара на химическата промишленост. Според Петков сега в България се внасят необходимите количества карбамид, а тази мощност може да произвежда 170 хил. тона годишно.
Източник: Дарик радио
 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg