АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Създаването на едноличното акционерно дружество (ЕАД) със 100 % собственик на капитала Министерство на земеделието и храните е възложено със Закона за държавния бюджет. Целта е изграждането на магазинна мрежа с български стоки и продукти от първа необходимост с минимална надценка.


Всяка държава членка носи крайната отговорност за управлението на отработено гориво и радиоактивни отпадъци, генерирани в нея. Посочената директива е транспонирана в българското законодателство със Закона за безопасно използване на ядрената енергия.


То се провежда на 9, 10 и 11 май. 16 локации в Стария град ще бъдат сцена за дегустационни срещи с 56 участника, сред които 40 винопроизводителя и 16 производители на храни и продукти. Новите участници тази година са 8 на брой.


“Компаниите ще оценят предвидените промени, защото това ще облекчи процедурите и условията за сертифициране и подкрепа на инвеститорите. На следващо място ще съкрати допълнително сроковете за административно обслужване", каза заместник-министър Дановски и допълни, че те ще бъдат с една трета по-кратки от от предвидените в съответните нормативни актове.


Те ще бъдат съобразени с тежестта на извършеното нарушение. Въвеждат се и конкретни смекчаващи обстоятелства.Това предвижда МРРБ с промени в Закона за движението по пътищата. Те са разработени след решение на Съда на ЕС.


През последните 2–3 години се наблюдава стабилен ръст на преработените количества мляко, както и на произведените млечни продукти. Производството на бяло саламурено сирене от краве мляко нараства с между 2% и 7% годишно, а на кашкавал – с между 9% и 19%, при пресните сирена достига 16%–17%.


НС одобри на първо четене два законопроекта за изменения в Закона за енергетиката – на "БСП-Обединена левица“ и на Има такъв народ“ (ИТН), и отхвърли законовите промени на "Възраждане". И трите законопроекта са свързани с отлагане либерализацията на пазара на електроенергия за битовите потребители.


Вече има подписано споразумение за финансово подпомагане на проектната компания ELICA INTERCONNECTOR S.M. S.A. – собственост на Copelouzos Group, за финансирането на първите проучвания за проекта за електрическа връзка между Египет и Гърция


Държавен фонд „Земеделие” (ДФЗ) преведе 166 млн. лв. (165 937 355 лв.) доплащане по интервенцията с най-много кандидати – „Основно подпомагане на доходите за устойчивост“ (ОПДУ). Финансовата помощ е наредена по сметките на 46 061 бенефициери.


240 участници в изложението ще представят бизнеса си върху над 36 500 кв. м нетна изложбена площ. Те ще покажат световните тенденции в земеделските технологии от последната година, премиери на нови модели техника, продукти и услуги за земеделието.