EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Електронно гласуване - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Защо пенсионната реформа е гореща тема във Франция? Защо пенсионната реформа е гореща тема във Франция? 08:01 | 17.10.2025 | 507

Трудно постигната след седмици на улични протести през 2023 г. и прокарана без гласуване в парламента, реформата предвижда постепенно повишаване на законовата пенсионна възраст до 2030 г. от 62 на 64 години.

още
КЗК с анализ на у-ние на отпадъци от електрическо и ел. оборудване КЗК с анализ на у-ние на отпадъци от електрическо и ел. оборудване 08:10 | 12.08.2025 | 507

Комисията ще изследва цялата верига – от пускането на пазара на електрическо и електронно оборудване до дейностите по събиране, рециклиране и оползотворяване на отпадъци.

още
Заповедните дела се решават за часове Заповедните дела се решават за часове 13:05 | 16.07.2025 | 573

Нов модул в Единната информационна система на съдилищата (ЕИСС) позволява заповедните дела да се разглеждат в рамките само на няколко часа, докато преди процесът отнемаше няколко месеца. От началото на юли 2025 г. Информационно обслужване въведе в експлоатация модул за Централизирано разпределение и електронна обработка на заповедни дела, който е изцяло интегриран с Единния портал за електронно правосъдие (ЕПЕП). 

още
Започва конкурсът "Хижа на годината" 2025 Започва конкурсът "Хижа на годината" 2025 17:02 | 16.05.2025 | 907

Освен възможността да подкрепят любимите си хижи в конкурсната програма, любителите на планините ще имат и активна роля в подпомагането на онези обекти, които се нуждаят най-много от подкрепа – чрез гласуване за хижи и заслони, номинирани за инфраструктурни подобрения под формата на целеви грантове. 

още
Франция: Бюджетът може отново да свали кабинета Франция: Бюджетът може отново да свали кабинета 14:04 | 06.02.2025 | 651

Байру използва конституционно правомощие, което дава възможност на правителството му да прокара законодателството без гласуване в парламента.

още
Втори бойкот на магазини на Балканите Втори бойкот на магазини на Балканите 11:44 | 06.02.2025 | 779

Решението коя верига да бъде бойкотирана от потребителите за една седмица ще бъде взето на базата на анкета, публикувана в сайта на платформата, която ще бъде отворена за гласуване до днес в полунощ.

още
ЕС: Нови правила за авиационното гориво ЕС: Нови правила за авиационното гориво 07:30 | 03.01.2025 | 822

Възможно е с въвеждането на новите регулации през следващите месеци цените на самолетните билети да поскъпнат за полети, излитащи от ЕС, Великобритания, Норвегия и Швейцария, посочва чешкото електронно издание praguemorning.cz. Промяната ще се отрази и на цените на туристическите пакети, предупреждава медията. 

още
Е-рецептурни книжки спестиха над 1.3 млн. лв. Е-рецептурни книжки спестиха над 1.3 млн. лв. 17:10 | 12.11.2024 | 454

Данните показват, че от пускането на системата до този момент електронно са обслужени 2.3 млн. пациенти, а платформата е получила и изпълнила на 360 млн. електронни заявки. На ден се изпълняват по над 400 000 заявки, като средното време за обработка на заявката е под 1 секунда. Модулът се използва ефективно от близо 10 000 лекари.

още
13 хил. съдебни дела, образувани по електронен път 13 хил. съдебни дела, образувани по електронен път 13:05 | 04.10.2024 | 765

Това стана възможно след като през март 2023 г. Информационно обслужване завърши проекта за оптимизиране на Единния портал за електронно правосъдие (ЕПЕП), което позволява на гражданите да инициират съдебни дела изцяло онлайн.

още
Новите пенсии в портала за е-услуги на НОИ Новите пенсии в портала за е-услуги на НОИ 11:34 | 01.07.2024 | 532

Всички пенсионери могат да проверят осъвременените от 1 юли размери на своите пенсии и добавки през интернет в Единния портал за електронни услуги (ЕПЕУ) на НОИ, раздел „Електронно осигурително досие за пенсия“, рубрика „Отпуснати пенсии“ – „Актуална справка за пенсионер“.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg