EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Една от основните разлики между финансовия и оперативния лизинг е - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Технологичният напредък изпреварва финансовите екипи Технологичният напредък изпреварва финансовите екипи 12:10 | 12.03.2026 | 159

Основен извод от проучването на PwC е същественото разминаване между амбициите за модернизация и оперативната готовност на компаниите в региона. Налице е ясна тенденция към внедряване на нови технологии и ускоряване на процесите.

още
При някои храни надценките достигат до 60–70% При някои храни надценките достигат до 60–70% 08:05 | 12.03.2026 | 344

Особено осезаема за потребителите остава цената на хляба. Аврамов припомни, че още през миналото лято в парламентарната комисия по бюджет и финанси е била представена информация от Съюза на хлебопроизводителите, според която надценките в сектора са между 50 и 70 процента.

още
МС работи за четвърто плащане по ПВУ МС работи за четвърто плащане по ПВУ 14:20 | 11.03.2026 | 253

Така средствата ще могат да пристигнат в България около юни или юли. Това каза служебният министър на финансите Георги Клисурски в интервю за БНР. По думите му това ще бъде една от големите цели на служебния кабинет. По четвъртото плащане се очакват максимум 900 милиона евро.

още
Налице у нас са условия за високоскоростни жп линии Налице у нас са условия за високоскоростни жп линии 08:35 | 11.03.2026 | 373

Очаква се безвъзмездното финансиране да бъде от порядъка над 50 процента за проекти, които свързват повече от една държави и които имат готовност в близките 6 до 8 години да бъдат реализирани.

още
Живот без петрол: Истории от Куба Живот без петрол: Истории от Куба 10:02 | 09.03.2026 | 430

За Лидия, Алехандра и Хосе Мария оптимизмът, че може да бъде намерено бързо или краткосрочно решение, избледнява. Споразумението между Вашингтон и Хавана изглежда не е приоритет за кубинското правителство.

още
ЖП свързаност с РСМ завършена до 2030 г. ЖП свързаност с РСМ завършена до 2030 г. 12:03 | 06.03.2026 | 915

Това стана известно по време на среща в Министерството на транспорта и съобщенията между служебния ресорен министър Корман Исмаилов и посланика на Република Северна Македония у нас Н.Пр. Агнеза Руси Поповска, съобщиха от пресцентъра на ведомството.

още
Предстои подписване на договор за 91 пътнически вагона Предстои подписване на договор за 91 пътнически вагона 07:25 | 06.03.2026 | 788

До дни ще бъде подписан договорът между БДЖ и „Дойче бан“ за доставка на 91 пътнически вагона. Това съобщи министърът на транспорта и съобщенията Корман Исмаилов по време на среща с Н. Пр. Ирене Планк – посланик на Федерална република Германия в България.

още
Номиниран е нов подуправител на БНБ Номиниран е нов подуправител на БНБ 10:18 | 05.03.2026 | 420

Карина Караиванова има дългогодишен професионален опит в областта на публичните финанси и финансовия сектор.

още
България с една от най-ниските месечни инфлации България с една от най-ниските месечни инфлации 06:30 | 05.03.2026 | 416

По-нисък или сходен месечен темп е отчетен само в ограничен брой страни. Нулева инфлация се очаква да отчете Кипър, а сходно поскъпване от 0,1 на сто се очаква освен за България, и за Португалия и Словакия. 

още
Представят локомотив "Васил Левски" Представят локомотив "Васил Левски" 08:56 | 04.03.2026 | 493

Локомотивът е последният доставен по изпълнението на договор между БДЖ и ДЗЗД „Сименс Трон” за производство, доставка и гаранционна поддръжка на 10 електрически локомотива, с което общата бройка от тази серия „Смартрон“ за националния железопътен превозвач вече наброява 25.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg