АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Целта на събитието е на национално ниво и в експертен състав да бъдат обсъдени важните стъпки, които България трябва да предприеме с цел позициониране като целогодишна конкурентна европейска дестинация за здравен туризъм, с фокус върху медицинския туризъм.


Очакваното споразумение за транспортно и логистично сътрудничество ще даде начало на изграждането на отсечката между Торгунди и Херат, на необходимата инфраструктура, както и на логистичен сектор в Херат.


Линията от българския крайморски град до Абу Даби ще бъде целогодишна. Полетите ще се изпълняват три пъти седмично. Очакванията са до края на година пътниците по тази линия да достигнат 50 000.


На бургаското летище беше посрещнат първият за сезона полет с туристи. Самолетът на "Райънеър", изпълняващ редовна линия от полския град Краков, премина под водна арка на пистата, а пътниците на борда - общо 183-ма души, бяха приветствани от ръководството на аеропорта.


Най-голямата европейска земеделска организация - "Копа-Коджека" (Copa-Cogeca) съобщи, че приветства пакета от мерки за лозаро-винарския сектор, който ЕК предложи. "Копа-Коджека" смята, че този план за действие включва прагматични мерки, въпреки че остават несигурности по отношение на неговите финансови аспекти.


Средствата са за развитие на индустриални и логистични паркове в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник . Те се отпускат от МРРБ по линия на ПРР чрез подбор на проектни предложения по мярка „Подкрепа за индустриални и логистични паркове и зони с фокус върху използването на чиста енергия“ в рамките на Приоритет 4 „Справедлив преход“. Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки.


От общо 1 220 км жп път повече от половината от неговата дължина – 747 км, е на територията на България. От тях едва 2,5 км жп линия – от Гюешево до Деве баир (границата с Република Северна Македония), остава на бъдат изградени. Отсечката е финансирана по Програма „Транспорта свързаност“ 2021 – 2027 и ще бъде завършена в планирания срок до 2029 г.


Австрия, България, Франция, Германия, Полша и Словения ще бъдат домакини на новите фабрики за ИИ, подкрепени от обща национална и европейска инвестиция в размер на 485 млн. евро. Фабриките ще предлагат привилегирован достъп на стартиращите предприятия в областта на ИИ и на малките и средни предприятия, което ще насърчи растежа им.


По процедурата за първи път е осигурена възможност безвъзмездната помощ да бъде комбинирана с подкрепа по линия на финансов инструмент – "Портфейлна гаранция с таван на загубите за дигитализация", в размер на 90 млн. лв., и структуриран от Фонда на фондовете.


23 години след старта на първата линия на KitKat в София, компанията инвестира 44.2 милиона евро в новите си производствени мощности, оборудвани с машини от последно поколение.