EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Дългова спирала - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
КЗК предлага 23 антикризисни мерки за пазара на горива КЗК предлага 23 антикризисни мерки за пазара на горива 12:03 | 21.05.2026 | 669

При проучването са анализирани пазарите на производство, внос, съхранение и търговия с горива на едро и дребно, както и действията на служебното правителство. Според основния извод държавата е приложила подход за отлагане, а не за предотвратяване на „ценовата спирала“ при горивата.

още
МС с пакет от 100 млн. евро в кризата МС с пакет от 100 млн. евро в кризата 10:05 | 30.03.2026 | 546

Целта е да бъде оказана помощ фокусирано, по ключови сектори като енергетика, земеделие и транспорт, така че да бъде предотвратена инфлационна спирала, да няма пренасяне на напрежението по веригата на доставки и хората да запазят покупателната си способност.

още
Германия: Пакет от 500 млрд.евро за военни нужди Германия: Пакет от 500 млрд.евро за военни нужди 09:35 | 25.03.2025 | 616

Парламентарната поправка смекчава конституционно заложената дългова спирачка, позволявайки вземането на заеми за разходи за отбрана, гражданска защита, разузнаване и киберсигурност. Всички подобни разходи, надвишаващи 1 на сто от германския брутен вътрешен продукт (БВП) могат да бъдат финансирани  с нов дълг.

още
Дълговата реформа в Германия - секторите Дълговата реформа в Германия - секторите 15:59 | 18.03.2025 | 903

Планираното смекчаване на строгото конституционно ограничение за държавните заеми, известно като "дългова спирачка", ще се прилага не само за разходите за отбрана, но и за федералните разходи за гражданска защита, разузнавателните служби, киберсигурността и помощта за държави, които са били нападнати в нарушение на международното право.

още
Гърция очаква по-слаб икономически растеж Гърция очаква по-слаб икономически растеж 09:35 | 03.10.2024 | 1171

Гърция прогнозираше растеж от 2,9 процента в началото на годината, докато страната продължава да излиза от дългова криза, която продължи десетилетие и едва не я доведе до излизане от еврозоната. Прогнозата беше намалена на 2,5 процента през април също заради забавяне на икономиката на ЕС като цяло.

още
Икономист: Провал на валутния борд Икономист: Провал на валутния борд 18:20 | 26.10.2022 | 803

„Увеличаването на разходите в социалната сфера за сметка на тегленето на нови дългове е опасно. Ще рухне цялата система и можем да изпаднем в положението на Гърция. Ние няма да можем да плащаме лихвите по тези дългове. Ще се завърти една дългова спирала, която може да провали валутния борд."

още
Германия: Искат по-високи заплати в промишлеността Германия: Искат по-високи заплати в промишлеността 16:07 | 14.07.2022 | 975

Искането на IG Metall идва на фона на опитите на германския канцлер Олаф Шолц да намери начини заедно с профсъюзите и работодателите за справяне с покачващите се цени и да не допусне навлизане в инфлационна спирала.

още
Рекордна инфлация залива Европа Рекордна инфлация залива Европа 10:04 | 03.06.2022 | 1248

Има огромен риск от навлизане в инфлационна спирала, предупреди подуправителят на БНБ Калин Христов. Годишната инфлация в еврозоната достигна нов рекорд от 8,1 на сто през май.

още
Вероятност от инфлационна спирала в ЕС Вероятност от инфлационна спирала в ЕС 17:40 | 10.11.2021 | 755

Миналия месец годишната инфлация във валутния съюз достигна 4,1 процента спрямо 3,4 процента през септември. Министрите започват да се опасяват, че ускоряването може да доведе до увеличение на заплатите, създавайки инфлационна спирала.

още
Как Мъск манипулира пазарите? Как Мъск манипулира пазарите? 16:35 | 21.05.2021 | 1108

Туит на Мъск в сряда, че Tesla вече няма да приема плащания в биткойн, срина криптовалутата със 17%, разтърси биткойн фючърсите и повлече надолу по-широкия криптовалутен пазар. Доуджкойнът (Dogecoin) имаше още по-резки движения тази (миналата) седмица, навлизайки в низходяща спирала.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg