EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Демонстрационен зелен полет - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ЕС: без компенсация при закъснял полет ЕС: без компенсация при закъснял полет 10:40 | 28.10.2025 | 493

Според проекта компенсации ще се изплащат само при закъснения от над 4 часа за къси полети и над 6 часа за дълги полети, вместо при сегашните 3 часа. Освен това се предвижда намаляване на максималната компенсация за полети над 3500 км – от 600 на 500 евро.

още
ЕП предлага промени за пътуващите със самолет ЕП предлага промени за пътуващите със самолет 12:58 | 15.10.2025 | 455

Евродепутатите ще настояват за запазване на правото на обезщетение при отменен или закъснял полет, както и за безплатен ръчен багаж.

още
Лютата чушка „Български морков“ се върна у дома Лютата чушка „Български морков“ се върна у дома 09:20 | 24.08.2025 | 1455

Днес „Български морков“ отново расте на родна земя на площ от 2-3 декара в градините на лютата ферма. Сортът е известен с ароматния си вкус и лютивина между 10 000 и 30 000 единици по скалата на Сковил. Плодът е с форма и цвят, напомнящи малък морков – зелен в началото и ярко оранжев при пълна зрялост.

още
Четири хотела запазиха сертификат "Зелен ключ" Четири хотела запазиха сертификат "Зелен ключ" 15:05 | 20.05.2025 | 502

Бутиков комплекс "Форест Хаусис" - гр. Годеч, хотел "Руди" - с. Горно Драглище, медикъл СПА хотел "Петте елемента" - гр. Сапарева Баня, хотелски комплекс "Топола скайс ризорт и аквапарк" - с. Топола,  защитиха своите сертификати "Зелен ключ" за трета поредна година, съобщиха от Българското движение "Син флаг" .

още
Летище Варна: Първи директен полет от Абу Даби Летище Варна: Първи директен полет от Абу Даби 08:56 | 03.04.2025 | 656

Линията от българския крайморски град до Абу Даби ще бъде целогодишна. Полетите ще се изпълняват три пъти седмично. Очакванията са до края на година пътниците по тази линия да достигнат 50 000.

още
10% повече пътници очаква Летище Бургас 10% повече пътници очаква Летище Бургас 14:59 | 01.04.2025 | 676

На бургаското летище беше посрещнат първият за сезона полет с туристи. Самолетът на "Райънеър", изпълняващ редовна линия от полския град Краков, премина под водна арка на пистата, а пътниците на борда - общо 183-ма души, бяха приветствани от ръководството на аеропорта.

още
Първите туристи по Южното Черноморие Първите туристи по Южното Черноморие 18:10 | 31.03.2025 | 956

На бургаското летище те ще бъдат посрещнати с воден салют и подаръци за спомен.  10 на 100 увеличение на полетите през този туристически сезон спрямо миналия сочат прогнозните данни.  За втора поредна година на същата дата с полет от Краков по Южното Черноморие пристигат първите туристи. И тази година ще бъде спазена традицията те да бъдат официално посрещнати от ръководството на летището.

още
Русия завзе най-голямото находище на литий Русия завзе най-голямото находище на литий 16:16 | 13.01.2025 | 764

Загубата на находището Шевченко е сериозен удар за нуждите на ЕС от литий. Доклад на Европейската комисия за 2020 г. прогнозира, че блокът ще се нуждае от до 18 пъти повече литий за проектите си за „зелен преход“ до 2030 г. и 60 пъти повече до 2050 г.

още
Още два хотела влизат в програмата" Зелен ключ" Още два хотела влизат в програмата" Зелен ключ" 10:20 | 18.11.2024 | 527

"Зелен ключ" е световен екоетикет за туристически и развлекателни заведения, който се присъжда на хотели и хостели, малки места за настаняване, къмпинги, ресторанти, конферентни центрове, увеселителни паркове и атракции, отговарящи на набор от екологични изисквания.

още
Региони:Нов соларен парк, завод за зелен водород Региони:Нов соларен парк, завод за зелен водород 16:05 | 01.11.2024 | 1121

Идеята на инвеститора е с изграждането на фотоволтаичния парк и производство на "зелен" водород към него да се оформи и екологично чиста крайселищна урбанизирана територия, отстояща на приблизително два километра от село Копривец.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg