EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Данъчни амортизационни норми за гуми - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Тръмп премахна някои екоограничения Тръмп премахна някои екоограничения 12:25 | 27.10.2025 | 281

Решението, подписано в петък (местно време), освобождава за срок от две години двата основни засегнати завода - на "Фрийпорт-МакМоРан" (Freeport-McMoRan) и "Рио Тинто" (Rio Tinto), от задължението да спазват част от строгите норми за ограничаване на вредните емисии.

още
Гърция: €9,35 млрд. първичен бюджетен излишък Гърция: €9,35 млрд. първичен бюджетен излишък 16:54 | 16.10.2025 | 551

Преизпълнението се дължи на увеличените данъчни приходи, възлизащи на 52,8 милиарда евро, с 8% повече в сравнение с миналата година, както и на намалените държавни разходи, свити до 52,2 милиарда евро, което е 6% годишно намаление или 3,4 милиарда евро под бюджетните прогнози.

още
Германия насърчава работата в пенсионна възраст Германия насърчава работата в пенсионна възраст 10:02 | 16.10.2025 | 414

Мярката, която се предвижда да влезе в сила в началото на следващата година и да струва на държавата 890 милиона евро годишно от 2026 до 2030 година под формата на загуба на данъчни приходи, е част от усилията на германските власти за справяне с недостига на работна ръка.

още
Дигитален скенер за коли заработи в София Дигитален скенер за коли заработи в София 17:40 | 26.09.2025 | 655

Скенерът автоматично събира данни за превозното средство и на база анализ от изкуствен интелект дава ясни препоръки за необходимите последващи сервизни действия – като например ремонт на предна броня или необходимост от подмяна на гуми. Дигитален скенер определя състоянието на автомобила и щетите по него.

още
Министър Петкова против данъчни промени Министър Петкова против данъчни промени 17:36 | 23.09.2025 | 612

Относно препоръката, свързана с въвеждане на прогресивното подоходно облагане, Теменужка Петкова обърна внимание, че МВФ я прави не за първи път. „Категорично мога да кажа, че темата за промяна на данъчната система не стои на дневен ред пред правителството“, добави тя.

още
Придобиване на номинален дълг от над 1,7 млрд. лв. Придобиване на номинален дълг от над 1,7 млрд. лв. 13:27 | 22.09.2025 | 847

Двете водещи компании за управление на вземания в страната – ЕОС Матрикс ЕООД и Агенция за събиране на вземания ЕАД (АСВ) – обявяват стратегическо партньорство в ключов проект за придобиване на портфейл от вземания.  При реализиране на проекта това ще бъде най-голямата сделка досега на вторичния пазар на изкупуване на вземания в България. Тя е и атестат за успешно сътрудничество между водещите специализирани компании в...

още
Пазарът на индустриални площи се забавя Пазарът на индустриални площи се забавя 07:20 | 14.08.2025 | 642

През периода стартира изграждането на три относително малки нови проекта с обща площ от 18 000 кв. м. Те са предназначени за собствено ползване съответно от дистрибутор на автомобилни гуми, дистрибутор на медицинско оборудване и производител на хлебни изделия. Това сочат данните на консултантската компания за бизнес имоти.

още
Скок на данъчните приходи в Германия Скок на данъчните приходи в Германия 16:05 | 23.07.2025 | 615

Общите данъчни приходи възлизат на 447,6 милиарда евро (522 милиарда долара) или с 8,1 процента повече, отколкото съответната сума през първото полугодие на 2024 г., според месечния доклад на германското министерство.

още
Какво ще помогне за финансова автономност на общините? Какво ще помогне за финансова автономност на общините? 08:56 | 27.06.2025 | 598

От ИПИ посочват, че модел, в който местните данъчни приходи зависят почти изцяло от имотния пазар - през данък върху недвижимите имоти и върху възмездното придобиване на имущество, не може да гарантира адекватни собствени приходи на местната власт.

още
Предварително одобрение за еврото в ЕП Предварително одобрение за еврото в ЕП 20:24 | 24.06.2025 | 635

Комисията на Европейския парламент по икономически и валутни въпроси и подкомисията по данъчни въпроси приеха днес на заседание в Брюксел черновата на доклада на институцията за готовността на България да въведе еврото от 1 януари догодина. Документът предстои да бъде гласуван на пленарната сесия на ЕП в Страсбург на 8 юли.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg