EUR 1.9558
USD 1.7243
CHF 2.0934
GBP 2.2921
CNY 2.3713
you tube
mobile version

Германия: Спад в бизнес климата при търговията на едро

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Германия: Спад в бизнес климата при търговията на едро

mail14:59 | 14.05.2025прегледи 96 коментарикоментари 0


Бизнес климатът в Германия при търговията на едро със суровини, междинни продукти, машини и оборудване бележи рязък спад през април, сочат данни на института "Ифо" (ifo), получени на редакционната поща на БТА.

Индексът се понижава до минус 33 пункта спрямо минус 22 пункта през март.

"Производственият B2B (бизнес към бизнес - търговия и други делови отношения между бизнес организации) сектор е връзката между производителите и клиентите, както и преработвателите в индустрията, занаятчийството и строителството", обяснява Улрике Мандалка, експерт в "Ифо". "Настоящото влошаване на нагласите в този сектор подсказва, че икономиката може да загуби още повече инерция. Почти две трети от търговците на едро в сектора се оплакват от липса на търсене", допълва тя.

Спадът се дължи най-вече на влошени бизнес очаквания за следващите шест месеца. Показателят за очакванията се свива до минус 41 пункта през април в сравнение с минус 22 пункта през март. Оценката на текущата бизнес ситуация също се понижава – до минус 25 пункта от минус 23 пункта месец по-рано.

Негативна динамика се наблюдава и в търговията на едро с потребителски стоки. Индексът за бизнес климата в сектора спада до минус 24 пункта, след като през март беше минус 18. Най-значително е влошаването на очакванията – от минус 17 до минус 27 пункта. Настоящата ситуация също се оценява по-негативно – минус 21 пункта спрямо минус 19 през предходния месец./БТА


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg