EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Германия очаква рецесия

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Германия очаква рецесия

mail10:02 | 27.08.2019прегледи 791 коментарикоментари 0


Правителството на Германия очаква страната да изпадне в рецесия през третото тримесечие на тази година, пише списание "Шпигел".

Германското производство се сви с 0,1 процент в периода април - юни. Сходни данни се очакват и за тримесечието, което приключва в края на септември.

В Берлин залагат, че до по-сериозна криза няма да се стигне, стига търговските конфликти да не ескалират, а Великобритания да напусне Евросъюза със сделка.

По тази причина германското финансово министерство не предвижда краткосрочни мерки за стимулиране на икономиката.

Министърът на икономиката Петер Алтмайер не изключи такива мерки, при условие че не бъде нарушен бюджетният баланс.


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Пенсионни реформи в Източна Азия

07:35 | 07-04-25 | 4647