АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В същото време през първата четвърт на 2025 г. износът на сектора бележи ръст от 72 процента спрямо същия период на м. г., достигайки сума от 1,7 милиарда долара.


Главният изпълнителен директор на "Райнметал" Армин Папергер посети завода на автомобилостроителя Фолксваген в германския град Оснабрюк, оглавявайки делегация на един от водещите производители на военна техника и боеприпаси в Европа. Това е поредният знак за все по-близкото сътрудничество между отбранителната и автомобилната индустрия.


В проекта на бюджета за догодина 13,5 трлн. рубли (близо 135 млрд. долара) са заделени за отбрана, което е една трета от всички разходи или 6,3% от БВП, което е най-големият процент от края на Студената война. Предложените поправки подсказват, че това число може дори да е по-високо.


Пактът задължава Русия и Северна Корея незабавно да си окажат военна помощ, използвайки "всички средства", в случай че някоя от двете страни е атакувана. Това е най-силното обвързване между Москва и Пхенян от края на Студената война.


Планираният размер на инвестицията е 5 млн. лв., в резултат на която ще се разкрият 25 работни места. Очаква се самото производство да започне през 2026 г., като се планира постепенното му увеличаване в зависимост от сключените договори.


Андрей Белоусов не е потомствен военен, но е способен да направи перфектен одит във военното ведомство."Той е доверено лице по икономическите въпроси на Путин и е хард управленец", коментира експерт.


Разходите за отбрана, съгласно класификацията на НАТО, при прогнозен БВП от 205,8 млрд. лв., се равняват на 2,05% от БВП, като общо разходите са 4,2 млрд. лв, каза още военният министър.


Определяните като незавимиси руски журналисти Фарида Рустамова Максим Товкайло обявиха в социалната мрежа "Телеграм", че около 39 на сто разходите, предвидени в новия бюджет на Русия, са предвидени за военните, за силите за сигурност и за полицията в страната.


Продължителен военен конфликт в Европа или евентуална нова ескалация ще окажат отрицателно въздействие от един процент върху световния БВП през 2022 г. спрямо предварителната прогноза за ръст от 4,1 на сто.


Системата беше пусната в експлоатация на 25 юни 2020 г. и обхваща всичките 153 съдилища в България (районни съдилища, окръжни съдилища, апелативни съдилища, Специализиран наказателен съд, Апелативен специализиран наказателен съд, военни съдилища, Апелативен военен съд и Върховен касационен съд).