АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Общият подход ще засегне преговорите с 18 страни, но сред тях едва ли ще бъдат Канада, Мексико и Китай, отбелязва изданието. Схемата за водене на търговски преговори е изготвена от кабинета на главния търговски преговарящ на САЩ. Той има за цел да опрости обсъждането на реципрочните мита върху вноса.


Твърде високи данъци, твърде тежка бюрокрация – всичко това води до рекорден брой фалити на фирми в Германия. Страната се намира в сериозна икономическа криза. А причините са предимно от вътрешен характер.


Според Министерството на финансите ключова роля за размера на дефицита играе трайно слабата икономика. Рецесията води до по-ниски приходи от данъци като корпоративния данък и до по-високи разходи, например за увеличената безработица.


Курсът се води от инструктори от Техническия обучителен център на щатската Комисия за ядрено регулиране, а в обучението участват 30 експерти от ядрените регулатори на България, Украйна, Словакия, Словения и Швеция.


Двете държави ще заложат дипломация и преговори, за да бъдат намерени решения. Администрацията на Тръмп налага допълнителни мита върху вноса от Индонезия, които достигат 32%.


Под защита е 35% от територията ни, лесовъдите алармират, че липсата на планирани сечи води до изсъхване и трайно застаряване на дървесните видови, а това създава риск от природни бедствия.


Решението дава възможност да се преосмисли кои американски стоки да бъдат засегнати и дава възможност за допълнителни седмици за преговори.


Текстилната индустрия е един от основните индустриални потребители на вода и източник на замърсяване, като отпадните води от нея са повече от тези от битовите нужди на цялото човечество, се казва в един от последните доклади на Българската асоциация кръгов текстил (БАКТ).


ЖП мрежа на Германия е застаряваща и недостатъчно финансирана, което води до постоянни закъснения на влаковете. В отговор на това "Дойче бан" започна през 2024 г. цялостна програма за обща модернизация, включваща подобряване на над 40 жп коридора с голям трафик.


Опитът от програмата за саниране, стартирала през 2015 г., показва, че 100% грантовото финансиране не води до устойчиви резултати. Досега, въпреки инвестираните 2,1 милиарда лева, само 4% от многофамилните сгради са обновени.