АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В България до 1944-та година е имало и главни пътища от бетон и асфалт! Правителството е правило всичко възможно за разширяването и подобряването на пътната ни инфраструктура. Още по времето на Цар Борис 3-ти.


Министерство на финансите на САЩ обяви в свой доклад, че няма големи търговски партньори, които да манипулират валутата си през 2024 г., но включи Ирландия и Швейцария в списък за наблюдение, като впоследствие швейцарската централна банка категорично отрече тези твърдения.


Максим Бехар с нов глобален музикален проект с изкуствен интелект – „Viva Bulgaria“. С помощта на AI новото видео цели да представи модерен образ на България пред световната публика.


Маслиновото масло от древността е еталон за качествена и здравословна храна. Поради здравословните си ефекти то е значително по-скъпо от другите масово използвани масла – слънчогледово, рапично, соево и др.


Инициативата "Възможности за теб" представя човешки истории за успеха, постигнат с усилия и постоянство, за ценен принос към обществото и икономиката, за заслужено признание в страната и на световно ниво.


Подобрение на потребителското доверие се отчита както сред населението в градовете, така и сред това в селата - съответно с 2,3 и 4,8 пункта. Мненията на потребителите за развитието на общата икономическа ситуация в страната през последните дванадесет месеца, както и очакванията за следващите дванадесет месеца са по-малко негативни спрямо предходното наблюдение.


Кратка анимация на ЕК обяснява типовете поведение на потребителите, свързани с хранителните отпадъци, често срещания проблем с лошото разбиране на етикета за дата и действията за намаляване на хранителните отпадъци.


Видеото запечатва ключови моменти за папа Франциск (1936-2025) и отношенията му с Европейския парламент.


Училището получи финансиране от Европейския социален фонд за насърчаване на професионалното образование и обучение в сектора на модата.


Българският павилион на ЕКСПО 2025 в Осака (Япония) вече посреща първите си посетители. Вратите на изложението са отворени за широката публика, а националният ни павилион се радва на изключителен интерес.