EUR 1.9558
USD 1.6777
CHF 2.0887
GBP 2.2564
CNY 2.3520
you tube
mobile version

Бюджетна политика - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Тръмп спря $679 млн. за офшорни вятърни проекти Тръмп спря $679 млн. за офшорни вятърни проекти 12:03 | 01.09.2025 | 153

Министърът на транспорта на САЩ Шон Дъфи обяви, че ведомството отменя или прекратява финансиране, отпуснато по време на управлението на предишния президент Джо Байдън, когато вятърната енергия имаше централно място в американската климатична и енергийна политика.

още
МС увеличи капитала на ББР МС увеличи капитала на ББР 10:02 | 29.08.2025 | 570

Приетите актове на Министерския съвет са в изпълнение на актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за 2025 – 2028 г., която представлява мотиви към Закона за бюджета за 2025 г.

още
Икономическият растеж в Русия ще продължи Икономическият растеж в Русия ще продължи 11:14 | 21.08.2025 | 437

Това заяви директорът на отдела за парична политика на регулатора Андрей Ганган в интервю за "Российская газета". Предварителните данни за БВП през Q1 на 2025 г. показват ръст от 1,4%, а за второто – 1,1% при прогноза за 1–2% за цялата година. 

още
Япония: Обрат в политиката за производство на ориз Япония: Обрат в политиката за производство на ориз 12:03 | 07.08.2025 | 527

Островната страна вече отмени изричната си политика за намаляване на производството на ориз, с която насърчаваше фермерите да не обработват някои оризови полета.

още
Германия: Спад на заводските поръчки Германия: Спад на заводските поръчки 12:03 | 05.08.2025 | 472

Спадът на вътрешното и външното търсене е отражение на несигурността, предизвикана в глобалната търговия заради митническата политика на САЩ.

още
Цените на зърнените стоки остават непостоянни Цените на зърнените стоки остават непостоянни 09:20 | 04.08.2025 | 500

В последните дни на юли цените на зърнените стоки продължават да следват колебанията, които бяха видими през целия месец, обусловени предимно от несигурната геополитическа обстановка в света и непредсказуемата тарифна политика на САЩ, отчитат експертите на Софийската стокова борса (ССБ).

още
"Камаз" намалява работната седмица "Камаз" намалява работната седмица 18:25 | 30.07.2025 | 997

Руският производител на камиони обяви, че ще намали производството и ще съкрати работната си седмица, за да се справи с кризата на руския пазар на камиони, която отдава на недалновидната политика на вносителите и високите лихвени проценти на ЦБ. "АвтоВАЗ" и Горковският автомобилен завод съобщиха тази седмица, че може да намалят работните си седмици от пет на четири дни, като подчертаха непосилно високите разходи по заемите и...

още
5 препоръки към България от Съвета на ЕС 5 препоръки към България от Съвета на ЕС 10:02 | 10.07.2025 | 554

Съветът на ЕС прие пет препоръки към България по икономическата, социалната, трудовата, структурната и бюджетната политика. Очаква се нашата страна да предприеме действия по препоръките през тази и следващата година.

още
600 млн. евро за развитието на жп инфраструктура 600 млн. евро за развитието на жп инфраструктура 09:15 | 07.07.2025 | 475

За периода от 2014-2020 г. общо 942 млн. евро са инвестициите на кохезионната политика за устойчив транспорт. Тези инвестиции са подпомогнали развитието на основната и на съпътстващата пътна мрежа, а с тях са модернизирани около 375 км жп инфраструктура.

още
Бундесбанк очаква слаб ръст на Германия Бундесбанк очаква слаб ръст на Германия 13:30 | 09.06.2025 | 620

След като през декември миналата година заложи на темп от едва 0,2%. След две години на рецесия това би била третата година без икономически растеж, отбелязва ДПА. По думите на централния банкер Йоахим Нагел новите американски мита и несигурността около бъдещата политика на САЩ изначално потискат икономическия растеж.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg