АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Китай е решил да освободи от мита върху вноса някои части за самолети, сред които и реактивни самолетни двигатели. Това съобщи Оливие Андрес, който е главен изпълнителен директор на френската индустриална и технологична група в областта на аеронавтиката и отбраната "Сафран" (Safran).


Пекин също е настоял китайските авиопревозвачи да спрат всички покупки от американски компании на авиационно оборудване и части, посочват още източниците на Блумбърг. Според тях властите в Пекин обмислят как да подпомогнат китайските авиокомпании, които наемат самолети на "Боинг", на фона на което са изправени пред по-високи разходи.


Самолетът F-16 Block 70 е от съвършено ново, четвърто поколение самолети, с огромни възможности. Многоцелевият изтребител F-16 Block 70 е съвместим със системите на НАТО и изпълнява широк спектър от задачи.


Тя се нарежда след САЩ и Франция. Експертите са анализирали данни от 64 държави, които изнасят ключови оръжия (бойни самолети, военни кораби, системи за противовъздушна отбрана, танкове и превозни средства за бойна поддръжка, артилерия).


Проектът за пускане на самолети с електрическо вертикално излитане и кацане между парижките летища в момента е в застой след поредица от технически, регулаторни и правни пречки на фона на враждебността на парижките общински власти.


Тя е на една от най-големите български компаниии за ремонт на самолети от гражданската авиация. Върху 74 дка ще бъде изграден един от най-големите хангарни комплекси в страната с капацитет за седем производствени линии. Инвестицията е на стойност 120 млн. лв. Предвижда се и завод за ремонт на самолетни двигатели за 30 млн. лева.


Това е допълнително финансиране в подкрепа на развитието на критични отбранителни технологии и способности, като се отпускат около 100 милиона евро за всяка от областите като наземни бойни действия, космически, въздушни и военноморски операции, както и енергийна устойчивост и екологичен преход.


Според "Комерсант" правителството не е доволно от постоянно забавяне при разработването на руски пътнически самолети. По-специално това се отнася за самолет със среден обсег МС-21, който трябва да полети в средата на следващото десетилетие, но чието серийно производство постоянно се отлага.


Румъния, която е членка на ЕС и НАТО, иска да купи 32 самолета F-35 от американския производител "Локхийд Мартин" за 6,5 милиарда долара, информира неотдавна агенция Ройтерс. Министърът на отбраната Анджел Тълвар каза, че първите самолети няма да бъдат доставени преди 2030 г.


Една от причините за отчетеното рязко понижение се явяват мащабните поръчки за транспортно оборудване, направени през предходния месец за самолети, кораби, влакове и военни превозни средства.