EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Банк ъф ингланд председател - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Румъния глоби 10 банки с обща сума от 710 млн.евро Румъния глоби 10 банки с обща сума от 710 млн.евро 16:40 | 10.06.2026 | 304

Списъкът включва Румънската търговска банка, БеРеДе-Груп Сосиете Женерал, Банка Трансилвания, АйЕнДжи Банк (ING Bank), Райфайзен Банк, Ексим-Румънска банка, ЧЕК Банк, УниКредит Банк и други, а глобите варират между 875,74 милиона леи и 28,1 милиона леи.

още
Кой е новият шеф на АПИ? Кой е новият шеф на АПИ? 14:04 | 02.06.2026 | 794

Александър Тодоров е назначен за председател на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ със заповед на министъра на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков.

още
НС избра ново правителство НС избра ново правителство 11:41 | 08.05.2026 | 2235

Парламентът избра правителството с министър-председател Румен Радев. Съставът на кабинета беше одобрен със 122 гласа „за“, 70 „против“ и 36 „въздържал се“. Министерският съвет се състои от министър-председател, четирима заместник министър-председатели и 18 министри. 

още
Откриха тържествено БМТИК Откриха тържествено БМТИК 14:58 | 28.04.2026 | 768

Председател на най-новата двустранна камара ще бъде Атанас Радев. В обращението си по повод учредяването на БМИТК той призова за изграждане на мостове между двете съседни страни и за загърбване на разделението помежду им. 

още
Германия: Ускорение на бизнес активността при услугите Германия: Ускорение на бизнес активността при услугите 14:59 | 06.03.2026 | 819

Окончателният индекс PMI index на „Хамбург Къмършъл Банк“ (HCOB)  за бизнес активността в сектора на услугите в Германия се е повишил до 53,5 пункта през февруари спрямо 52,4 пункта през януари.

още
87% от левовете са изтеглени 87% от левовете са изтеглени 16:55 | 04.03.2026 | 504

В гражданите остават 3,9 млрд. лева. Това каза председателят на Координационния център към Механизма за еврото и председател на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов по време на брифинг в сградата на Министерския съвет.

още
Какви са основните проблеми на пчелите у нас Какви са основните проблеми на пчелите у нас 11:20 | 25.02.2026 | 648

Болестите, липсата на естествена паша и високата смъртност при пчелите са сред основните проблеми пред пчеларите. Това каза пред БТА новият президент на Балканската федерация на пчеларските съюзи доц. Юлиян Станчев, който е и председател на Областния пчеларски съюз в Плевен. 

още
Единствената банка в Цариброд се закрива Единствената банка в Цариброд се закрива 17:35 | 28.01.2026 | 575

Клонът на ОТП Банк (OTP Bank) ще бъде затворен на 30 януари, което предизвика безпокойство сред местните жители, особено сред пенсионерите, съобщиха граждани и представители на местната власт, цитирани от националната телевизия РТС.

още
БАКБ придоби Токуда Банк АД БАКБ придоби Токуда Банк АД 18:05 | 12.01.2026 | 772

Важен е фактът, че за първи път банка с мажоритарно българско участие придобива банка, изцяло собствена на чужд инвеститор, при условията на тясно взаимодействие на БНБ с ЕЦБ и въз основа на изпратена от ЕЦБ конкретна инструкция. Консолидацията в средния сегмент е добра предпоставка за развитието на сектора.

още
Он лайн пазаруването у нас възлиза на 2,69 млрд. евро Он лайн пазаруването у нас възлиза на 2,69 млрд. евро 09:20 | 12.12.2025 | 572

Това е ръст от 15% спрямо 2024 г.  Основни двигатели на растежа са ускорената дигитализация на търговията на дребно, нарастващото значение на мобилните устройства и повишеното доверие на потребителите към онлайн плащанията и доставките, коментира Жанет Найденова, председател на БЕА.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg