АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


През април той е стигнал до 61,6 млрд. долара от рекорден дефицит за 138,3 млрд. долара през март. Това е най-ниският търговски дефицит от август 2023 г. и под осредните прогнози за дефицит в размер на около 70 млрд. долара, показват последните данни на Бюрото за икономически анализи.


Децата няма да имат достъп до средствата, докато не навършат 18 години. Физически лица ще могат да внасят в тях допълнително до 5000 долара годишно, които обаче ще трябва да бъдат инвестирани в "утвърдени борсови индекси, съставени от акциите на американски компании".


Какво ще се случи следващото еврово лято, отсега е трудно да се каже, но с категоричност то няма да е по-скъпо, коментира директорът на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов.


На този фон перспективата за по-интензивно включване на ЕС в сателитната надпревара и борба за космически суверенитет повиши акциите на силно задлъжнелите оператори посочени по-горе през последните седмици. От "Файненшъл таймс" обаче отбелязват, че дори и с финансиране от ЕС успехът няма да бъде лесен.


Загубата на корпорацията се дължи предимно на понижаването на пазарната стойност на акциите, емитирани от нейното петролно подразделение - "Газпром Нефт".


Стойността на акциите на най-големия европейски автомобилен производител се понижи са над 40% през последните четири години. "Фолксваген" и други автомобилни корпорации изпитват трудности при прехода към производството на електрически автомобили.


Руското външно министерство не поясни как американската страна е отговорила на предложението в Истанбул, но акциите на руския национален авиопревозвач "Аерофлот" поскъпнаха с 3,8 на сто след изявлението. Възстановяването на полетите до и от САЩ би бил най-осезаемият икономически резултат досега от нарастващото сближаване.


Най-големият пенсионен фонд в Нидерландия и Европа ABP е продал акциите си в Alphabet и Meta през третото тримесечие на 2024 г., информират нидерландски медии. Фондът е излязъл и от Tesla.


Апелативният съд в Букурещ отхвърли жалбата на “Евроинс Румъния” клон на българската "Евроинс" и така решението за обявяване на застрахователната компания в несъстоятелност стана окончателно. Предстои ликвидация, предават местните медии.


Споразумението е за анализи на безопасността на алтернативно гориво за шести блок. Договорът засяга само процеса за лицензирането на горивото на "Уестингхаус".