EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Американските централи нарушили ЗОП

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Американските централи нарушили ЗОП

mail16:40 | 29.05.2015прегледи 1296 коментарикоментари 0


Американските централи AES "Гълъбово" и "Контурглобал Марица изток 3" са изхарчили незаконно над 108,7 млн. лева, показват проверки на Агенцията за държавна финансова инспекция. По закон двете централи са длъжни да прилагат изискванията на Закона за общствените поръчки, защото са доставчик на електроенергия. Проверката на инспекторите обаче е показала, че „Контурглобал“ не е обявил 4 поръчки на стойност 4,1 млн. лева, а AES – 113 поръчки за 104,78 млн. лв. Проверкитe са напревени по искане на Министерството на енергетиката и включват периода от началото на 2013 г. до края на 2014 г. В сметките не са включени парите, които дружествата са дали на свързани с тях компании, тъй като се допуска по закон в такъв случай те да не обявяват конкурс.
Източник: Труд
 


Тагове: централи, пари
 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Пенсионни реформи в Източна Азия

07:35 | 07-04-25 | 8954