EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Siemens с печалба от 4,07 млрд. евро

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Siemens с печалба от 4,07 млрд. евро

mail14:30 | 11.11.2010прегледи 458 коментарикоментари 0


Германският конгломерат Siemens отчете днес чиста печалба от 4,07 милиарда евро за цялата си финансова година спрямо 2,5 милиарда евро миналата финансова година, предадоха световните агенции.
Компанията съобщи обаче, че за периода юли-септември е на загуба от 396 милиона евро заради големи еднократни разходи, които са засегнали увеличението на приходите.
За същия период миналата година Siemens отчете загуба от 1,06 милиарда евро.
Приходите на компанията са скочили с 8 процента до 21,23 милиарда евро.
Siemens съобщи, че компанията е увеличила дивидента си за 2010 година до 2,7 евро на фона на по-големите продажби и възстановяването на националния икономически растеж, посочи ДПА.
От три години дивидентът на компанията е 1,60 евро заради световния икономически спад.

 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 9260