EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

30% по-евтини мобилни разговори

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

30% по-евтини мобилни разговори

mail10:45 | 24.01.2013прегледи 586 коментарикоментари 0


Цените на мобилните услуги за потребителите се очаква да се понижат с между 15% и 30% след август. От 1 юли вероятно ще влезе решение на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС), според което цените на мобилните услуги на едро ще се понижат два пъти, а това ще рефлектира и на цените на дребно. От 1 юли ще бъдат намалени цените, които плащат телекомите за прехвърляне на разговорите, ако абонат на една компания се обади на клиент на друга. Това обясни председателят на КРС Веселин Божков пред Investor.bg. Той коментира, че решението за намаление на цените на мобилните услуги в момента се ратифицира от Европейската комисия, която ще трябва да даде съгласието си тарифите, наричани "цени за терминиране в мобилна мрежа", да бъдат намалени двойно от 1 юли. С предвижданото намаление КРС цели цените у нас да се изравнят със стандарта на живот в България, а и да паднат значително под средните за Европа. Председателят на КРС обясни, че има пряка връзка между цените на едро и дребно, но това, че тези на едро ще паднат два пъти не означава, че и тези на дребно ще намалеят два пъти. По предварителни изчисления на комисията, вероятно двойното намаление на тарифите на едро ще се отрази с 15% до 30% падане на цените на дребно. Процентът е "плаващ", защото всеки мобилен оператор има различни тарифи и предлага различни пакети от услуги. Цените на едро бяха намалени и от 1 януари./източник:в.Стандарт


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 9256