EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Технологии - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
Екстракт от български люляк за козметичната индустрия Екстракт от български люляк за козметичната индустрия 12:31 | 26.02.2026 | прегледи 283

Това е вторият ключов научен резултат за България в рамките на мащабния европейски проект InnCoCell. Проучването показва, че употребата на екстракта от люляк води до увеличаване на нивата на AQP3 с повече от 25%. Аквапорин-3 е мембранен протеин, известен като „водният канал“ на кожата. 

още
Бъдещето на онлайн казината: тенденции за предприемачите Бъдещето на онлайн казината: тенденции за предприемачите 13:10 | 16.11.2023 | прегледи 9746

Онлайн казината, служещи като дигитални двойници на традиционните физически заведения, се превърнаха в оживена и динамична арена, завладяваща както нетърпеливи играчи, така и предприемчиви предприемачи. Никъде тази трансформация не е толкова осезаема, колкото в България. 

още
Морски мебелисти и мебелни търговци Морски мебелисти и мебелни търговци 07:05 | 26.03.2025 | прегледи 3746

Какви са българските мебелни фирми, как работят те, как се развиват като управление, присъствие на пазара, как използват технологиите и дигитализацията? Ето разказа за четири от тях, намиращи се в Бургас.

още
„Толерантно“ гориво от ново поколение „Толерантно“ гориво от ново поколение 10:08 | 24.09.2021 | прегледи 3280

Във втори енергоблок на Ростовската АЕЦ започна опитно-промишлена експлоатация на топлоотделящи елементи от ново поколение (ATF – Advanced Technology Fuel, наричано също „толерантно“ гориво – Accident Tolerant Fuel). 

още
Hitachi постави печален рекорд Hitachi постави печален рекорд 17:28 | 12.05.2009 | прегледи 2674

Производителят на електроника Hitachi отчете най-голямата годишна загуба за японска компания, съобщи ВВС.

още
Apple триумфира заради продажбите на iPhone и iPod Apple триумфира заради продажбите на iPhone и iPod 18:13 | 24.04.2009 | прегледи 6470

Apple успя да увеличи своята нетна печалба с повече от 15% на годишна база през първото тримесечие.

още
 Мърдок пуска дигитален вестник без външни линкове Мърдок пуска дигитален вестник без външни линкове 12:30 | 23.11.2010 | прегледи 1298

Плановете за дигиталния вестник със заглавие The Daily включват месечна такса от около 4 долара, която ще се плаща през виртуалния магазин на Apple.

още
Siemens прави електрическа магистрала Siemens прави електрическа магистрала 09:32 | 15.08.2017 | прегледи 13353

Системата ще бъде инсталирана на федералната магистрала А5 между двата транспортни възела Zeppelinheim/Cargo City Süd край летището във Франкфурт и Darmstadt/Weiterstadt.

още
Фирми: Дефектни Apple, сгъваем смартфон на Samsung Фирми: Дефектни Apple, сгъваем смартфон на Samsung 15:40 | 13.11.2018 | прегледи 6277

Дефекти има и с 13-инчовата версия на MacBook Pro. Там проблемите са с твърдите дискове и може да се стигне до загуба на данни. Рисковите лаптопи са продадени между юни 2017 г. и юни 2018 г. и са със 128 или 256-гигабайтови твърди дискове.

още
Huawei се бори за доверие в ЕС Huawei се бори за доверие в ЕС 12:39 | 08.03.2019 | прегледи 5669

Китайският технологичен гигант откри център за кибербезопасност в Брюксел, в сърцето на ЕС, като се опитва да спечели на своя страна правителствените лидери и да обори подозренията на САЩ, че оборудването му представлява опасност за националната сигурност.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg