АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Светофарната уредба работи тестово като ще има постоянен мониторинг за проследяване на ефективността на въведената организация за регулиране на трафика. Светофарът работи с бутон „при поискване“ и хората желаещи да пресекат пътя по пешеходната пътека ще могат да го направят след като изчакат съответния сигнал.


Проектът, на стойност над 17 млн.лв., се финансира основно от Министерството на иновациите и растежа чрез Плана за възстановяване и устойчивост – с осигурени 14 млн.лв. Останалата част от средствата е съфинансирана от община Стара Загора. Освен изграждането на вътрешна инфраструктура, проектът предвижда и основен ремонт на пътя към село Християново.


Трасето, по което ще се пусне трафикът, е с дължина 13 км, и е модернизирано и разширено с по две ленти в посока, съобщава АПИ. При реализацията на проекта са изградени нови участъци, които обхождат селата Лютидол, Типченица, Новачене и Скравена.


АПИ в секция „Пътни участъци с повишен риск“ е публикуван План за обезопасяване на участъци от републиканската пътна мрежа с обща дължина близо 500 км и срокове за реализация на мерките.


АПИ обяви обществени поръчки за строителен надзор при укрепването на анкерната стена на пътя Ботевград - София и при изграждането на нов мост на пътя Калояново - Хисаря.


ЕК:Това е ключов етап, който ще я превърне в двадесет и първата държава членка, присъединила се към еврозоната. Тази оценка е изложена в Доклада за конвергенцията за 2025 г., изготвен по искане на българските власти, и бележи решаваща и историческа стъпка по пътя на България към приемане на еврото.


"Този ангажимент е потвърден и в рамките на тазгодишния бюджет, за да може да продължат работите по изграждането му,“ подчерта правосъдният министър Георгиев.


Годишната винетка вече е 97 лв., тримесечната - 54 лв., месечната - 30 лв., седмичната - 15 лв., а уикенд - 10 лв., съобщиха от Агенция "Пъта инфраструктура". Електронните винетки до 30 април 2025 г. струваха съответно: 87 лв., 48 лв., 27 лв., 13 лв. и 9 лв.


До 30 април, включително, може да се купят винетки за превозните средства до 3,5 тона на настоящите цени. От 1 май 2025 г. се променят цените им и годишната винетка ще струва 97 лв., тримесечната – 54 лв., месечната – 30 лв., седмичната – 15 лв., а уикенд винетката – 10 лв.


Приходите от тях са 101 730 971 лв. Най-предпочитани са годишните – 1 020 489 броя, следвани от седмичните - 559 478 бр. Купени са и 155 070 бр. уикенд винетки, 116 528 бр. месечни и 23 611 бр. тримесечни.