АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В районите на ниските планински вериги, където се произвеждат много традиционни сирена, тревата за млекодайните крави вече не расте така обилно, както преди - поради изменението на климата, съобщава френският бизнес всекидневник Les Echos.


България предвижда да отдаде на концесия за строителство автомагистрала “Черно море” заедно с две продължения - четирилентов път на север от Варна до границата с Румъния и същия габарит на юг от Бургас до Малко Търново.


Групата на производителите на петрол ОПЕК+, сред които е и Русия, прогнозира, че световното търсене на суровината ще расте, особено през летните месеци. Това заяви руският президент Владимир Путин в изказване пред репортери в беларуската столица Минск.


Новото споразумение придвижа засилване на сътрудничеството в множество сектори и подкрепа за нарастването на обема на търговията между двете страни. Водещите турски фирми в Русия посочиха строителния бранш като основен приоритет.


Пампорово и Чепеларе като "златното сърце" на България могат да разчитат на климатолечението, за да стане туризмът в региона целогодишен, посочи Ирена Георгиева, заместник-министър на туризма.


Сред пътните проекти, които са в списъка, са АМ Черно море и Рила. Третият проект е изграждането на тунел през Петрохан. „В жп сектора включваме три тунела през Стара планина и удвояване на линията Пловдив-Свиленград. Пристанищата по Дунав също ще бъдат в списъка за публично-частно партньорство.


Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика.


Основните страни, от които идват работници, са Русия и Турция. Наблюдава се значителен ръст на работници от Узбекистан, Киргизстан, Непал, Индия и Бангладеш.


Той ще се дължи основно от европейските инвестиции и вътрешното потребление, при условие, че глобалната и европейската икономическа среда не се влошат рязко. Вътрешното потребление се очаква да остане сравнително стабилно, подкрепено от устойчиво ниска безработица и прираст на доходите, който е вероятно да се забави спрямо предходни години.


Глобалното търсене на петрол ще продължи да расте до края на текущото десетилетие, въпреки че при най-големия световен вносител, Китай, ще достигне пика си през 2027 г., тъй като по-евтиният бензин и по-бавното навлизане на електрическите превозни средства в САЩ подкрепят потреблението на черно злато, съобщи МАЕ.