EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Транспорт на желязо - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Враца ще изгради ИЗ Враца ще изгради ИЗ 16:10 | 11.05.2026 | 544

До 2029 г. трябва да бъдат оформени терените с изградена подземна и надземна инфраструктура. Предвижда се индустриалният парк да обхване над 300 декара. В него ще бъдат изградени улична мрежа, тротоари, спирки на градския транспорт, велоалеи, както и административна и обслужваща инфраструктура. 

още
Враца строи индустриален парк за €7,6 млн. Враца строи индустриален парк за €7,6 млн. 14:59 | 04.05.2026 | 892

Предвижда се индустриалният парк да обхване над 300 декара. В него ще бъдат изградени улична мрежа, тротоари, спирки на градския транспорт, велоалеи, както и административна и обслужваща инфраструктура. Ще бъдат обособени входно-изходни булеварди от главния път. В терена се намира и езеро, което ще бъде запазено като част от зоната.

още
Как Виена се бори със задръстванията Как Виена се бори със задръстванията 11:21 | 28.04.2026 | 504

Виенската компания за обществен транспорт "Виенски линии" (Wiener Linien) ще инвестира по два милиона евро годишно до 2030 г. в мерки за ускоряване на обществения транспорт.

още
Свързване на Европа чрез жп транспорт + видео Свързване на Европа чрез жп транспорт + видео 06:55 | 15.04.2026 | 2211

Целта е по-добро свързване на Европа с влак и съкращаване на времето за пътуване, като същевременно се засили глобалната конкурентоспособност на ЕС и пътуването в ЕС стане по-екологично.

още
МФ финансира превоз на ученици/ междуселищен транспорт МФ финансира превоз на ученици/ междуселищен транспорт 07:25 | 09.04.2026 | 515

МФ съвместно с Министерството на транспорта и съобщенията ще осигури до 18 млн. евро за подпомагане на превозвачи, които извършват обществени пътнически превози в междуселищни автобусни линии в планински и други райони.

още
Дойче бан предлага 30% отстъпка от цената на билетите Дойче бан предлага 30% отстъпка от цената на билетите 10:33 | 08.04.2026 | 1133

Временна отстъпка от 30% за  (месечна карта) "Дойчландтикет" (Deutschlandticket) и намаления на цените до 50% за междуградските превози биха били бързо и ефективно облекчение. Месечна карта "Дойчландтикет" (Deutschlandticket), която към момента е на цена от 63 евро (72,57 долара), предоставя достъп до обществения транспорт в цялата страна.

още
Започна модернизацията на тягова подстанция в Перник Започна модернизацията на тягова подстанция в Перник 12:58 | 01.04.2026 | 515

Проектът за модернизация е част от основния железопътен мрежови коридор „Ориент/Източно-Средиземноморски“ и се съфинансира от Европейския съюз чрез „Механизъм за свързване на Европа“, сектор „Транспорт“.

още
МС с пакет от 100 млн. евро в кризата МС с пакет от 100 млн. евро в кризата 10:05 | 30.03.2026 | 527

Целта е да бъде оказана помощ фокусирано, по ключови сектори като енергетика, земеделие и транспорт, така че да бъде предотвратена инфлационна спирала, да няма пренасяне на напрежението по веригата на доставки и хората да запазят покупателната си способност.

още
Deutsche Bahn отчете загуба от 2,3 млрд. евро Deutsche Bahn отчете загуба от 2,3 млрд. евро 09:35 | 30.03.2026 | 483

Основен фактор за загубата са амортизационните разходи в междуградския транспорт, които възлизат на около 1,4 млрд. евро. От компанията посочват, че възстановяването на железопътната инфраструктура ще бъде по-бавно от очакваното и може да продължи до 2036 г., което ще се отразява на точността на влаковете.

още
МС предостави дерогация за доставки  за АЕЦ „Козлодуй“ МС предостави дерогация за доставки за АЕЦ „Козлодуй“ 15:55 | 27.03.2026 | 806

Централата ще може да внесе от Русия продукти от желязо и стомана, при изпълнение на договори, изброени също в приложения. Разрешава се също предоставяне на техническа помощ, необходима за изпълнение на изрично изброени в приложенията договори. Дерогацията се дава за срок до изтичане срока на договорите.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg