EUR 1.9558
USD 1.6699
CHF 2.0990
GBP 2.2327
CNY 2.3717
you tube
mobile version

Тарифа за таксите за социални услуги финансирани от републиканския бюджет - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Италия глоби „Райънеър“ Италия глоби „Райънеър“ 13:55 | 23.12.2025 | 333

Агенцията за защита на конкуренцията и пазара в Италия (AGCM) обяви, че е наложила глоба в размер на над 225 млн. евро на ирландския нискотарифен превозвач „Райънеър“ (Ryanair) за злоупотреба с господстващо положение, тъй като авиокомпанията е възпрепятствала достъпа на туристическите агенции до нейните услуги, предаде Франс прес.

още
Причината за проблемите в бюджета Причината за проблемите в бюджета 07:10 | 23.12.2025 | 358

Амбицията за едновременно значително увеличение на доходите и голямата инвестиционна програма, надхвърляща реалните възможности на данъчната система, е в основата на проблемите с държавния бюджет и последвалата политическа криза. Това заяви председателят на парламентарната Комисия по бюджет и финанси и депутат от ГЕРБ Делян Добрев в предаването „Панорама“ по БНТ.

още
Как ще се извършват банковите услуги след еврото? Как ще се извършват банковите услуги след еврото? 06:55 | 22.12.2025 | 288

Основното техническо прекъсване, което ще засегне клиентите на всички банки, е предвидено между 21:00 часа на 31 декември до 01:00 часа след полунощ на 1 януари.

още
БГ технологични компании с добри позиции на гръцкия пазар БГ технологични компании с добри позиции на гръцкия пазар 14:59 | 19.12.2025 | 586

„Фокусът ни е ясен: финансови услуги, медии и телекомуникации. Комбинираме инфраструктура, сигурност, данни и AI, за да адресираме конкретни бизнес цели – от висока надеждност на критични системи до интелигентни услуги, базирани на географски данни, и автоматизация на процеси,“ добави Константинос Калогеракис, регионален мениджър на Cloud Office за Гърция.

още
Обл. Варна с най-много социални предприятия Обл. Варна с най-много социални предприятия 16:55 | 17.12.2025 | 447

Проектът за развитие на социалната икономика в България, наречен П41, стартира преди малко повече от 3 години, но реалната работа е от 2 години и половина, през които са популяризирани възможностите на социалните предприятия за хора от уязвими групи.

още
Какво става, когато бюджетът не е приет Какво става, когато бюджетът не е приет 12:10 | 12.12.2025 | 620

Няма нищо необичайно държавата да влезе в нова година без приет бюджет – законът изрично допуска подобна ситуация. В периода 1992–1998 г. забавяне в приемането на бюджета е регистрирано шест пъти. Ако НС не успее да приеме нов бюджет до началото на годината, държавата не спира да работи. Вместо това се прилага следната временна процедура:

още
Румъния: Правила за военните инвестиции Румъния: Правила за военните инвестиции 14:35 | 10.12.2025 | 430

Стратегическите инвестиции включват и проекти, които ще бъдат финансирани чрез европейската програма SAFE ("Мерки за сигурността на Европа"), за които страната има право на над 16,6 милиарда евро.

още
ДФЗ преведе над 600 млн. лв.на земеделски стопани ДФЗ преведе над 600 млн. лв.на земеделски стопани 11:10 | 10.12.2025 | 438

Кандидатите получават финансирането след приключване на административните проверки и проверките на място, разписани в изискванията за допустимост. ОПДУ е интервенцията с най-голям бюджет и най-голям интерес от земеделските стопани. Тя е годишно плащане, необвързано с производството, което е еднакво за цялата територия на страната.

още
Трите телекома инвестират интензивно Трите телекома инвестират интензивно 07:50 | 10.12.2025 | 516

Над 4 милиарда лева е пазарът на телекомуникационни услуги у нас за 2024 година, 642 000 000 лева са инвестициите на трите телекома, които осигуряват над 10 000 работни места

още
Карти за градски транспорт в София Карти за градски транспорт в София 05:53 | 10.12.2025 | 684

От 1 януари всички превозни документи ще преминат към цени в евро, като се закръглят надолу в полза на клиента, отбелязват от ЦГМ. Ето колко ще струват картите по редовна тарифа.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg