АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Община Перущица ще получи 1 227 060 лева в едномесечен срок от влизането в сила на решението за промяна на предназначението на земите от Министерство на земеделието. Имотите също ще бъдат предоставени на фирмата тогава, посочи кметицата.


В оповестената "лятна" макроикономическа прогноза ЕК вече очаква БВП в целия ЕС и в рамките на еврозоната да нарасне с 0,8% на годишна база - низходяща ревизия спрямо "пролетния" доклад за експанзия съответно с 1% и с 1,1%.


Прогнозният срок за изпълнението за Дунав мост е 730 календарни дни, индикативната стойност на поръчката е 20 895 000 лв. без ДДС, 23 км от път I-1 София – Ботевград и на 58,58 км от път I-8 София – Пловдив са на обща стойност е 4 276 125 лв. без ДДС.


Поет е ангажимент в кратък срок – до края на септември, да бъде обявена обществената поръчка за актуализиране на изработения през 2015 г. технически проект и изпълнението на необходимите строително-монтажни работи.


Над 250 000 души вече са взели участие в допитването на Европейската централна банка относно бъдещия вид на евробанкнотите . Крайният срок, до който участие могат да вземат и българските граждани, е 31 август.


Готовите документи са изпратени в Агенцията за обществени поръчки и дирекция „Национален фонд“ към Министерството на финансите за задължителната процедура по предварителен контрол.


През 2011 г. е подписан договор с акционерното дружество "Лукойл Нефтохим Бургас" за концесия на пристанищния терминал "Росенец" (част от пристанище за обществен транспорт с национално значение - Бургас). Концесията е за срок от 35 години.


Проучването се провежда в 60-дневен срок от влизането в сила на решението, а министърът на енергетиката изготвя доклад за резултатите, който предоставя на Народното събрание, гласуваха депутатите.


Холдингът също ще разпредели и внесе дивидент в размер на 800 000 000 лв. въз основа на приетия и одитиран междинен финансов отчет за първото полугодие на 2023 година. Разпределеният дивидент от „Български енергиен холдинг“ ЕАД се внася в срок до 31 юли 2023 г.


Цената е предмет на договаряне, но не може да бъде по-ниска от тази, която България платила за оборудването - близо 1,2 млрд. лева. С внесена редакционна поправка първоначалният срок, който се даваше на министъра от 30 дни, се удължи на 60 дни.