EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Снимки на плодове - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Български малини, къпини, патладжани, салати ... Български малини, къпини, патладжани, салати ... 08:20 | 29.07.2026 | 361

Kaufland България развива партньорства с над 35 български стопанства по програмата си за предварително договорно изкупуване. От 2019 г. досега чрез нея са реализирани над 100 млн. кг и броя български плодове и зеленчуци, като голяма част от производителите са сертифицирани по международния стандарт GLOBAL G.A.P., който удостоверява спазването на високи изисквания за качество, безопасност и устойчиво производство.

още
Спад на цените на повечето плодове и зеленчуци Спад на цените на повечето плодове и зеленчуци 07:55 | 27.07.2026 | 417

При зеленчуците тази седмица минимално поскъпват единствено картофите, които се търгуват по 0,61 евро за килограм или с 0,33 на сто нагоре.

още
Лято във Виена + снимки Лято във Виена + снимки 12:03 | 24.07.2026 | 1445

Австрийската столица предлага над 63 км свободен достъп до водата и безплатни възможности за отдих.

още
Бургас: Новата индустриална зона на финал + снимки Бургас: Новата индустриална зона на финал + снимки 06:55 | 23.07.2026 | 1071

Терените от Фаза 2 се намират в близост до бургаските корабостроителници и пътната връзка за ж.к. „Меден рудник“. Общата площ на терена възлиза на 600 дка. Към момента на място са привлечените общо 8 компании, като една от тях вече е започнала строителни дейности на производствените си бази

още
Двойно по-голяма реколта от череши, кайсии и праскови Двойно по-голяма реколта от череши, кайсии и праскови 15:10 | 20.07.2026 | 478

Стопаните посочиха липсата на държавна стратегия и на пазарна организация като основен проблем пред сектора. Коста Петров, председател на Браншова камара „Плодове и зеленчуци“ – Сливен, който се занимава със земеделие повече от 30 години и заедно със семейството си обработва около 300 декара зеленчуци и 270 декара овощни градини, даде за пример Гърция, Италия и Испания.

още
SOS за храните - плодове, зеленчуци SOS за храните - плодове, зеленчуци 07:20 | 20.07.2026 | 573

Секторът „Плодове и зеленчуци“ е определен от КЗК като „самостоятелно рисково звено“ в хранителната верига поради натрупани структурни дефицити и специфични пазарни изкривявания. Основните изкривявания и уязвимости включват:

още
Фестивал на малината в Самоков Фестивал на малината в Самоков 08:05 | 13.07.2026 | 451

Малините, заедно с черешите, са единствените плодове в страната с положително експортно салдо. Министър Абровски отбеляза, че макар в отрасъла да има трудности, успешният диалог между бранша и Министерството води до предвидимост, а БАБХ упражнява строг контрол по цялата верига, за да опазва общественото здраве.

още
Българските домати на "Гард Инвест" Българските домати на "Гард Инвест" 18:10 | 29.06.2026 | 521

Kaufland България ежегодно разширява дела на българските плодове и зеленчуци в магазинната си мрежа. Един от водещите инструменти за това са Договорите за предварително изкупуване на българска селскостопанска продукция. От старта на програмата през 2019 г. досега през нея са реализирани общо над 100 000 000 кг/бр плодове и зеленчуци. Към момента ритейлърът има договорни отношения по тази програма с над  35  стопанства.

още
КЗК предлага 19 мерки за сектор храни КЗК предлага 19 мерки за сектор храни 11:45 | 25.06.2026 | 630

Препоръките обхващат управлението и контрола в сектора, укрепването на производството и веригата на доставки, специална подкрепа за секторите „Мляко и млечни продукти“ и „Плодове и зеленчуци“, противодействие на нелоялните търговски практики и гарантирането на продоволствената сигурност.

още
БСК  с 11 секторни и регионални анализи БСК с 11 секторни и регионални анализи 13:35 | 24.06.2026 | 1316

Регионите на фокус са Бургас, Враца, Добрич, Смолян и Шумен, а анализираните икономически сектори са „Металургия“, "Дървообработване, без производство на мебели", „Производство на мебели“, „Производство на изделия от пластмаси“, „Преработка и консервиране на плодове и зеленчуци“ и „Ресторантьорство“.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg