АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


През септември Испания получи €1,2 млрд. от Европейския фонд за регионално развитие за борба с икономическата криза, причинена от пандемията.


"Чешки авиолинии" е петата най-стара все още действаща авиокомпания в света, след холандската Ка Ел Ем (KLM - 1919), колумбийската "Авианка" (Avianca - 1919), австралийската "Куонтас" (Qantas - 1920) и съветската/руската "Аерофлот" (Aeroflot - 17 март 1923). Това е първата авиокомпания в света, която лети с редовни самолетни маршрути (между Прага и Москва).


Обменът на данни между бизнеса и публичните власти би помогнал на европейските компании, независимо от размера им, да предлагат нови услуги и да превърнат ЕС в лидер в този ключов отрасъл.


Абсолютно необходимо е шестте мултинационални компании, които купуват какао в Кот д'Ивоар чрез филиалите си, да бъдат задължени систематично да предоставят от 20% до 30% по всеки договор на преработвателите и износителите от Кот д'Ивоар, каза пред АФП Фабиен Геи, говорител на Обединението на котдивоарските търговци.


През 2020 г. в Чешката република престанаха да съществуват 16 111 компании, с 353 повече от предходната година и с най-голям брой в историята на страната. От друга страна, са създадени 27 228 фирми, най-ниският брой през последните шест години.


Проучване: 62% от запитаните очакват индексът на потребителските цени (CPI) да се увеличи тази година. По-голямата част от финансовите директори очакват броят на служителите в техните компании да остане непроменен (44%) или да се увеличи (28%) през 2021 г.


Държавата ще покрива разходите за обучение на студенти, които след завършването си ще работят в български компании. Предложението е по инициативата на бизнеса и вече е официално обнародвано.


Индексът на института Ifo, базиран на месечно проучване сред около 9 хиляди компании и определящ нивото на бизнес климата в Германия, се понижи през януари до 6-месечно дъно от 90,1 пункта спрямо 92,2 пункта в края на 2021 г. и при осреднени пазарни очаквания за по-скромно влошаване към 91,8 пункта.


Вече са дарени над 25 000 кг. на нуждаещите се хора, на 11 общини, много села и църкви. Първи се включиха фирми, търгуващи с препарати за растителна защита, семена, торове и други земеделски производители, подчерта Джиков. Според него желаещите компании се увеличават всеки ден.


Същата година китайските компании са инвестирали 17,79 млрд. долара в нефинансовите области на 58 държави, които участват в сътрудничеството по инициативата „Един пояс, един път“.