АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Бургаското видеонаблюдение става регионално?
16:05 | 30.03.2018 |
4283
Общинският център за видеонаблюдение в Бургас да стане координационен за цялата област и да обхваща периметъра от Обзор до Резово чрез закупуването на аналитичен софтуер. Тази идея обсъдиха министърът на вътрешните работи Валентин Радев, кметът на община Бургас Димитър Николов, директорът на ОДМВР - старши комисар Калоян Калоянов и шефът на охранителна полиция комисар Неделчо Рачев.
Бургас: Велоалея до "Сарафово"
14:01 | 20.08.2018 |
1407
Във финална фаза навлиза проектът за изграждане на продължението на велоалеята до "Сарафово". Основната й част, от така наречения паркинг "Адам и Ева" в края на Северен плаж до новия паркинг при бункера след солниците, се ползва няколко години активно от бургазлии и гости на града.
Варна пусна автоматизирана билетна система
16:05 | 04.09.2018 |
1239
Цената на билетите остава 1 лв. За пилотните автобусни линии № 10, № 12, № 31А и тролейбусните линии № 82, № 83 и № 88 машините ще предлагат 2 основни типа продукти – стандартните хартиени билети, които са еднократни, и предплатени карти с електронни билети, в които може да бъде заделена определена сума пари (кредит).
800 дка нови гори ще засади СИДП
18:15 | 17.05.2019 |
1224
Най-много нови гори ще има в ДЛС-Балчик - на площ от 151 декара. В ДЛС-Шерба ще бъдат залесени 134 декара, в ДЛС-Паламара - 99 декара, а в ДГС-Омуртаг - 71 декара. В стопанството във Велики Преслав през миналия месец е залесена широколистна гора на площ от 70 декара, уточняват от СИДП.
Бургас: Морското училище става общинско
17:45 | 06.08.2019 |
1092
Община Бургас получава Морското училище в града от началото на новата учебна година. Досега то бе държавна собственост. Новината пристигна със заповед на министъра на образованието, с която, считано от 1 септември, Професионална гимназия по морско корабоплаване и риболов "Свети Никола" става общинско училище и ще се финансира от бюджета на общината.
Без Есенен панаир в Разград
13:09 | 03.09.2020 |
949
Причината е извънредната епидемична обстановка и ограничителните мерки, въведени във връзка с разпространението на COVID-19. Кметът Денчо Бояджиев уверява гражданите на общината, търговците и собственици на атракциони, че местната управа ще направи всичко възможно през следващата година да намери време, вероятно в началото на годината, населението да изпита това удоволствие.
20 общини модернизират уличното си осветление
18:15 | 25.01.2021 |
1113
Това са: София, Бургас, Малко търново, Варна, Търговище, Поморие, Ловеч, Пловдив, Враца, Котел, Средец, Велинград, Сандански, Трявна, Хасково, Априлци, Велико Търново, Смолян, Кнежа и Пазарджик.
750 хил. лв. нужни за църква „Св. св. Константин и Елена“
18:15 | 05.11.2020 |
1054
Община Велико Търново проучва финансови механизми, по които могат да бъдат осигурени средства за цялостна реставрация и отваряне на емблематичната църква „Св. св. Константин и Елена“ – един от шедьоврите на Уста Колю Фичето.
Общини: Ямбол, В.Търново, Г.Оряховица
18:20 | 05.01.2021 |
759
През новата 2021 година в Ямбол ще започне изпълнението на мащабни инфраструктурни проекти. Министерският съвет отпусна на областната многопрофилна болница "Св.Пантелеймон" първия транш за довършването на новата сграда на лечебното заведение на стойност 13.5 милиона лева.
Нова помпена станция в пернишко село
15:04 | 06.04.2021 |
1822
Сградата е построена по проект за изместване на помпена станция и реконструкция на 1200 метра водопровод в най-проблемния участък в селото. Обектът е изпълнен с целеви средства от МРРБ в размер на 350 000 лв.







