EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Работа като данъчен инспектор в пловдив - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Двойно по-голяма реколта от череши, кайсии и праскови Двойно по-голяма реколта от череши, кайсии и праскови 15:10 | 20.07.2026 | 123

Стопаните посочиха липсата на държавна стратегия и на пазарна организация като основен проблем пред сектора. Коста Петров, председател на Браншова камара „Плодове и зеленчуци“ – Сливен, който се занимава със земеделие повече от 30 години и заедно със семейството си обработва около 300 декара зеленчуци и 270 декара овощни градини, даде за пример Гърция, Италия и Испания.

още
Вината на КЗК за цената на млякото Вината на КЗК за цената на млякото 13:20 | 20.07.2026 | 139

Това не е единственото предизвикателство пред млекопреработвателния бизнес, тъй като по данни на Комисията за защита на конкуренцията има господстващо положение на една компания, която държи около 70% от преработката на млякото.

още
Виена:Спира работа Фондът за опазване на Стария град Виена:Спира работа Фондът за опазване на Стария град 10:35 | 20.07.2026 | 151

Решението е взето заради влошеното състояние на общинските финанси, като дългът на Виена вече надхвърля 14 милиарда евро, а бюджетният дефицит достига 2,63 милиарда евро.  

още
Над 6 000 безработни насочени към пазара на труда Над 6 000 безработни насочени към пазара на труда 09:10 | 20.07.2026 | 148

През месеца общо 13 705 души са получили подкрепа от Агенцията по заетостта за намиране на работа, смяна на работното място или професионално развитие. С посредничеството на бюрата по труда работа са започнали 12 809 безработни, а 896 заети, учащи и пенсионери са получили съдействие за промяна или развитие на своята професионална реализация

още
SOS за храните - плодове, зеленчуци SOS за храните - плодове, зеленчуци 07:20 | 20.07.2026 | 185

Секторът „Плодове и зеленчуци“ е определен от КЗК като „самостоятелно рисково звено“ в хранителната верига поради натрупани структурни дефицити и специфични пазарни изкривявания. Основните изкривявания и уязвимости включват:

още
2,28 млрд. евро ПЧИ януари-май 2,28 млрд. евро ПЧИ януари-май 20:38 | 17.07.2026 | 511

Преките чужди инвестиции в страната от януари до май 2026 г. са в размер на 2,28 млрд. евро, като нарастват с 1,744 млрд. евро спрямо същия период на миналата година, обявиха от БНБ. За първите пет месеца на миналата година чуждите инвестиции бяха 535,3 млн. евро.

още
Улесняване на чужди работници от трети страни Улесняване на чужди работници от трети страни 09:35 | 17.07.2026 | 422

Измененията предвиждат срокът за регистрация за сезонна заетост да се намали от 10 на 3 работни дни. Ускорената процедура ще се прилага за работници, които през последните 5 години поне веднъж са извършвали такъв тип работа в България.

още
Лондон национализира „Бритиш стийл“ Лондон национализира „Бритиш стийл“ 08:20 | 17.07.2026 | 436

Според правителството национализацията е необходима за защита на националния интерес и за запазване на производството в завода на компанията в Сканторп, графство Линкълншър, както и на веригите за доставки.Мярката стана възможна, след като Законът за национализация на стоманодобивната индустрия от 2026 г. получи кралско одобрение и влезе в сила.

още
България - осмата с най-нисък корпоративен дълг в ЕС България - осмата с най-нисък корпоративен дълг в ЕС 13:32 | 16.07.2026 | 456

Данните показват, че българските предприятия разчитат значително по-малко на банково и облигационно финансиране в сравнение със средното за ЕС. Показателят обхваща задълженията на нефинансовите предприятия към банки и чрез емитирани дългови ценни книжа, като изключва финансовите институции и заемите между компании в рамките на една държава.

още
Нидерландското вино е в подем Нидерландското вино е в подем 12:10 | 16.07.2026 | 463

Лозята в Нидерландия стават все повече, реколтите нарастват, а качеството на виното се подобрява. Това се дължи предимно на климата, тъй като температурите са по-високи, страната става все по-подходяща за лозарство, пише в обзор по темата информационният сайт „Ню“.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg