АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това е предвидено в бюджета на фонда, одобрен на заседание на Министерския съвет. Най-големият дял от приходите се очаква да бъдат от продажба на квоти за емисии парникови газове - 1.418 млрд. лв.


Цените на основните хранителни стоки са стабилни при непроменено ниво на началните цени. Има множество оферти за продажба на семена и ядки на цени от 2500 до 6800 лева за тон. При индустриалните стоки имаше сделки за гориво за отопление на 2125,80 лв./хил.л и газ пропан бутан на 916,67 лв./хил.л. Скрап от черни метали се продаде от 298,40 до 324,95 лева за тон.


Според концерна работните места ще бъдат съкратени до голяма степен чрез естествена флуктуация и частично пенсиониране. Възможни са обаче и целенасочени програми за съкращения.


Точно в разгара на тези горещи дни миналата седмица ЕК представи дългоочакваните промени в целите си за въглеродните емисии. Тя предложи до 2040 г. емисиите на парникови газове да бъдат намалени с 90% в сравнение с нивата от 1990 година.


Целта на този ход е да не се налагат планираните допълнителни вносни мита, докато траят преговорите, въпреки че много подробности остават нерешени, включително как ще бъдат структурирани бъдещите търговски отношения между САЩ и Европейския съюз.


Последните решения за приемането на България в еврозоната от 1 януари догодина ще бъдат гласувани днес от Европейския парламент в Страсбург и Съвета на ЕС в Брюксел след над 20-годишен процес на приближаване на страната ни към валутния съюз.


С осигурено финансиране на стойност 8 639 991 лв. ще бъдат реализирани обучения за придобиване на професионална квалификация и/или ключови компетентности за 4 688 безработни лица. Предвидено е минимум 35% от обучените да започнат работа след завършването им.


С новото престъпление причинителите на смъртоносни пътни инциденти, при които е налице поне едно утежняващо вината обстоятелство – по-специално употреба на алкохол или превишаване на разрешената скорост с най-малко 30 км/ч – ще бъдат преследвани по новия закон.


Италианската група за алкохолни напитки се е съгласила да продаде вермут "Чинцано" (Cinzano) и грапа напитката "Фратина" (Frattina). Двете марки ще бъдат продадени на местния конкурент на "Кампари" – "Групо Кафо 1915" (Gruppo Caffo 1915) за 100 милиона евро (117 милиона долара).


То се намира в Донецка област. Находището в Шевченко, открито през 1982 г., заема около 40 хектара, съдържа повече от 90% силно минерализиран Сподумен, от който може да се извлича литий без капиталоемки технологии. Освен това на площадката Шевченко са открити и находища на редки метали - тантал, ниобий, берилий, цезий и рубидий.