EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Промахон търговски център - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Българските плодове търсят позиции на полския пазар Българските плодове търсят позиции на полския пазар 12:55 | 28.08.2026 | 235

Съюзът на дунавските овощари ще представи в Познан пресни и сушени плодове, сокове и традиционни български продукти в търсене на нови търговски партньорства за родните производители.

още
САЩ и Китай водещи търговски партньори на ЕС САЩ и Китай водещи търговски партньори на ЕС 10:26 | 28.08.2026 | 208

Европейският съюз е внесъл през второто тримесечие на 2026 г. стоки на обща стойност 701,8 млрд. евро от трети страни и е изнесъл стоки за 680 млрд. евро, сочат най-новите данни на Европейската статистическа служба Евростат, публикувани на сайта ѝ.  

още
Троян - индустриален център Троян - индустриален център 11:40 | 27.08.2026 | 239

В подножието на Балкана се оформя икономическа зона, която движи града напред и променя профила му. През 2026 г. общината управлява бюджет от 58,5 млн. евро, от които над 30 млн. евро са насочени към инвестиции - най-големият инвестиционен ресурс в историята на Троян.

още
Летните култури застрашени в Европа Летните култури застрашени в Европа 10:40 | 27.08.2026 | 235

Това пише в най-новото издание на бюлетина на Съвместния изследователски център към Европейската комисия (JRC MARS Bulletin) за мониторинг на културите в Европа през август.

още
БГ компания откри нов логистичен център в Гърция БГ компания откри нов логистичен център в Гърция 10:02 | 18.08.2026 | 577

С гръцката локация тя присъства на шест европейски пазара, а следващата стъпка е Испания. Чрез тях компанията обслужва онлайн търговци на 27 европейски пазара. В България оперира с две бази - в София и Пловдив.

още
Русия: Намалява потреблението на хляб Русия: Намалява потреблението на хляб 07:25 | 17.08.2026 | 408

През последните 20 години в хранителния режим на руснаците все по-голямо място заемат зеленчуците, плодовете и месото, съобщи ТАСС, позовавайки се на Федералния изследователски център по хранене, биотехнологии и безопасност на храните.

още
22 968.4 млн. евро износ за януари-юни 22 968.4 млн. евро износ за януари-юни 15:05 | 12.08.2026 | 525

През периода януари - юни 2026 г. износът на стоки от България за трети страни нараства с 5.1% в сравнение със същия период на 2025 г. и е на стойност 7 961.0 млн. евро. Основни търговски партньори на България са Турция, Китай, Сърбия, Съединените американски щати, Обединеното кралство, Република Северна Македония и Украйна, които формират 48.4% от износа за трети страни.

още
Нова тенденция на пазара на търговски площи Нова тенденция на пазара на търговски площи 10:25 | 12.08.2026 | 441

В краткосрочен план се очаква дискаунт веригите да запазят активното си разрастване, въпреки че засилващата се конкуренция вероятно ще доведе до преструктуриране и оптимизация на част от търговските мрежи.

още
Русия: Износът на зърно може да намалее Русия: Износът на зърно може да намалее 16:50 | 11.08.2026 | 428

Русия е най-големият износител на пшеница в света, а Украйна също е значим износител на селскостопанска продукция. През последните седмици двете държави си разменят удари по съоръжения за износ на селскостопанска продукция и търговски кораби в района на Черно море.

още
В Доброславци ще има космически и технологичен център В Доброславци ще има космически и технологичен център 10:25 | 11.08.2026 | 370

Проектът предвижда развитие на високотехнологична индустриална зона с фокус върху космическите технологии, научноизследователска и развойна дейност, като целта е да се насърчат инвестициите, технологичният трансфер, иновациите и създаването на висококвалифицирани работни места в България.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg