EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Производство китай - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Променящите се потребителски нагласи в автомобилния сектор Променящите се потребителски нагласи в автомобилния сектор 16:05 | 22.05.2026 | 223

Скоростта на промените в сектора е толкова голяма, че пазарните проучвания често остаряват, още преди да бъдат представени. Индустрията трябва да се адаптира към „много по-бърз начин на живот, работа и производство“.

още
КЗК предлага 23 антикризисни мерки за пазара на горива КЗК предлага 23 антикризисни мерки за пазара на горива 12:03 | 21.05.2026 | 332

При проучването са анализирани пазарите на производство, внос, съхранение и търговия с горива на едро и дребно, както и действията на служебното правителство. Според основния извод държавата е приложила подход за отлагане, а не за предотвратяване на „ценовата спирала“ при горивата.

още
Спад в кредитирането в Китай Спад в кредитирането в Китай 17:06 | 18.05.2026 | 456

Според изчисления на Ройтерс новите кредити в юани са намалели с 10 милиарда юана (1,47 милиарда долара) през април, след като през март бяха отчетени кредити за 2,99 трилиона юана. Анализатори, анкетирани от агенцията, очакваха нови кредити за около 300 милиарда юана.

още
Съперничеството между САЩ и Китай Съперничеството между САЩ и Китай 12:03 | 18.05.2026 | 433

Китай и САЩ остават ключови търговски партньори. Китай разчита на американския потребителски пазар, а САЩ продължават да зависят от китайското производство – от ежедневни стоки до специализирани продукти и компоненти.

още
Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку 09:48 | 18.05.2026 | 394

Заводът за утилизация на отработени индустриални и моторни масла и производство на базови масла от първа и втора група е единственият доведен до реализация индустриален проект, одобрен от азербайджанския президент Илхам Алиев при посещението му в България през 2023 г. Това е и първата инвестиция от такъв мащаб в тази сфера в Азербайджан.

още
Виетнам остава №2 по производство на кафе Виетнам остава №2 по производство на кафе 08:01 | 18.05.2026 | 830

Прогнозира се производството на кафе през 2025/26 година да се възстанови до 30,8 милиона чувала по 60 килограма. Това ще бъде подкрепено от благоприятните метеорологични условия и увеличените инвестиции в плантациите.

още
Тръмп: Китай иска да купува петрол от САЩ Тръмп: Китай иска да купува петрол от САЩ 12:20 | 15.05.2026 | 909

Президентът на САЩ също така заяви,  че е повдигнал въпроса за "Виза" (Visa), която иска по-голям достъп до пазара на кредитни карти на Китай, в разговори с китайците.

още
Военна промишленост: България лидер в ЮИЕ Военна промишленост: България лидер в ЮИЕ 06:55 | 15.05.2026 | 645

Регионът се превръща бързо във важен център за нови отбранителни технологии и производство, привличайки над 3 млрд. евро нови частни инвестиции. Последните данни за компаниите в отбранителния сектор показват, че те бележат ръст от над 30 процента.

още
Китай: Инфлацията надмина прогнозите Китай: Инфлацията надмина прогнозите 18:05 | 12.05.2026 | 671

Инфлацията при потребителските цени се повиши с 1,2 на сто през миналия месец на годишна основа, отчете днес китайската Национална статистическа служба.

още
Китай: Силен ръст на износа Китай: Силен ръст на износа 17:45 | 11.05.2026 | 692

Китайската икономика запази стабилна динамика през първото тримесечие на годината, като брутният вътрешен продукт нарасна с 5 на сто на годишна база – в горната граница на целевия диапазон на правителството за цялата година. Това ограничи необходимостта от незабавни стимули.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg