EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Проект детелината в бургас - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Минният бунт в Аржентина Минният бунт в Аржентина 18:40 | 26.05.2026 | 125

В района на Калингаста, в западната провинция Сан Хуан, се реализира мащабният проект за добив на мед „Лос Азулес“ (Los Azules) - един от най-големите нови минни проекти в Аржентина. 

още
Обичайната активност на пазара на площи Обичайната активност на пазара на площи 18:35 | 26.05.2026 | 131

Водещата сделка в това отношение бе за 15,000 кв.м, наети в проект тип build-to-suit за логистичната база на онлайн търговеца eBag в Хемус Тех Парк. Това сочат данните на консултантската компания за бизнес имоти Cushman & Wakefield | Forton.

още
Airbus съкращава разходи Airbus съкращава разходи 14:59 | 21.05.2026 | 524

Заповедта за „ограничаване на разходите“ е насочена към непромишлените разходи в бизнеса с търговски самолети и административната централа и е допълнение към двугодишен проект за „спестяване на разходи“, наречен LEAD. 

още
Инвестиции на 3SIIF: €2,6 млрд. икономически ефект Инвестиции на 3SIIF: €2,6 млрд. икономически ефект 10:02 | 21.05.2026 | 453

Ключов принос в страната е инвестицията в „БМФ Порт Бургас“ - стратегически проект за разширяване на пристанищната инфраструктура в района на Черно море. От 2022 г. насам в развитието на пристанището са вложени над 100 млн. евро, включително за разширяване на корабните места, подобряване на железопътната свързаност и модернизация на съоръженията за обработка на товари. 

още
Възобновява се сезонна въздушна линия София - Бургас Възобновява се сезонна въздушна линия София - Бургас 08:56 | 20.05.2026 | 562

Полетите ще се изпълняват в периода юни–септември, а разписанието предвижда вечерни полети по линията София–Бургас.

още
123 години Пристанище Бургас 123 години Пристанище Бургас 06:55 | 20.05.2026 | 536

Днес пристанищен район Бургас е най-големият в страната и обслужва икономиките на Югоизточна България, съседни балкански страни и черноморските държави.

още
Пловдив: Иновативно предприятие за пречистване на отпадни води Пловдив: Иновативно предприятие за пречистване на отпадни води 16:55 | 19.05.2026 | 650

Част от инвестицията, ще бъде финансирана по европейския проект LIFE ReCad, а остатъкът в размер на 60 процента ще бъде покрит от дружеството, съобщиха от "Холдинг КЦМ 2000" .

още
Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку 09:48 | 18.05.2026 | 475

Заводът за утилизация на отработени индустриални и моторни масла и производство на базови масла от първа и втора група е единственият доведен до реализация индустриален проект, одобрен от азербайджанския президент Илхам Алиев при посещението му в България през 2023 г. Това е и първата инвестиция от такъв мащаб в тази сфера в Азербайджан.

още
Летище Горна Оряховица излиза от дерогация Летище Горна Оряховица излиза от дерогация 14:05 | 14.05.2026 | 627

Предвижда се удължаване на пистата с 600 метра. Това съобщи кметът на общината Николай Рашков по време на Петия международен форум за авиотранспортна свързаност и туризъм (ATCT) в Бургас.

още
Второ място на кафене по български проект Второ място на кафене по български проект 18:35 | 11.05.2026 | 834

Само няколко месеца след отварянето му в Гьотеборг, Южна Швеция, кафене по български проект бе отличено на второ място сред 700 кафенета в града, в който кафе културата е на едно от най-високите нива в Европа. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg