АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Двугодишният процес включва необвързваща и обвързваща фаза за определяне на пазарния интерес към реализацията на проекта за увеличаване на капацитета на интерконектора от 3 млрд. куб. м/год. на 5 млрд. куб. м/год.


Средствата са разпределени в две направления, включващи здравеопазване, инфраструктура и културно-обществен живот, като се цели цялостно подобряване качеството на живот.


Това е “плащаш, колкото изхвърляш“. Общината въвежда “умни контейнери” и стартира кампанията “Раздели. Изхвърли. Печелиш ти!”, за да разясни ползите от разделното събиране и новите принципи за определяне на такса смет, които стават задължителни за всички общини от 2026 г.


Проектът, на стойност над 17 млн.лв., се финансира основно от Министерството на иновациите и растежа чрез Плана за възстановяване и устойчивост – с осигурени 14 млн.лв. Останалата част от средствата е съфинансирана от община Стара Загора. Освен изграждането на вътрешна инфраструктура, проектът предвижда и основен ремонт на пътя към село Християново.


Фокус е игитализация на микро- и малки предприятия по програма "Конкурентоспособност и иновации в предприятията". Общият бюджет на мярката е 80 млн. лева. Безвъзмездната помощ, която фирмите могат да получат, е от 5000 лв. до 50 000 лв., съобщиха от МИР.


В това видео ще разкажем за проведеното от нас метагеномно определяне на бактериите в български кисели млека. Ние идентифицирахме 108 бактериални вида, вкл. много полезни за хората млечнокисели бактерии.


Ставките, по които се изплащат средствата, са определени в Наредба 10 от 27.06.2023 г. за условията и реда за прилагане на интервенциите в областта на околната среда и климата, и хуманно отношение към животните, включени в Стратегическия план за развитието на земеделието и селските райони за периода 2023 - 2027 г.


Целта за 60% обновени сгради до 2050 г. може да бъде реалистична, ако се въведат ясни правила, стабилна методология и дългосрочен хоризонт за постепенно въвеждане на самоучастие от страна на собствениците.


Общата стойност на допустимите разходи за проекта по Програма „Транспортна свързаност“ 2021-2027 г. е 1 990 566 369,31 лева, като безвъзмездна финансова помощ /БФП/ се отпуска за сумата до 1 025 327 828,19 лева.


Целта е да се установят причините за наблюдавания ръст в цените на основните храни, да се предложат мерки за тяхното преодоляване и да се идентифицират евентуални нарушения на конкурентните правила.