EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Петър радушев община варна - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
По-евтини ниви в област Сливен По-евтини ниви в област Сливен 15:45 | 17.07.2026 | 211

Най-ниска е цената на сделките с ниви в община Котел – 693 лв. за декар, което е със 7,7 процента по-малко спрямо предходната година. Увеличение в цената на сделките с ниви през 2025 г. спрямо 2024 г. е отчетено в община Нова Загора – 9,5 процента.

още
Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица 15:45 | 14.07.2026 | 490

Според кмета на града стратегическото значение на Горна Оряховица се определя и от ролята на града като железопътен център в Северна България и пресечна точка на направленията Русе–Свиленград и София–Варна.

още
СОС учредява дружество за търговия с електроенергия СОС учредява дружество за търговия с електроенергия 13:40 | 14.07.2026 | 353

Дружеството за търговия с електроенергия ще бъде еднолично акционерно дружество със 100% участие на Столичната община в капитала и с едностепенна система на управление. Фирмата ще носи името Sofia Energy Trade и ще доставя електроенергия на общинските структури с минимална търговска надбавка.

още
Ръст на пътниците на летищата на „Фрапорт“ Ръст на пътниците на летищата на „Фрапорт“ 10:30 | 14.07.2026 | 396

Летищата в Бургас и Варна, управлявани от германския летищен оператор „Фрапорт“ (Fraport), са обслужили общо 593 964 пътници през юни, което е увеличение с 8 на сто спрямо същия месец на миналата година, съобщи компанията на своята интернет страница.Ръстът е сред най-високите в международната мрежа на „Фрапорт“ през месеца.  

още
Изложение за биопродукти в Ямбол Изложение за биопродукти в Ямбол 18:25 | 13.07.2026 | 396

Производители на био продукти от Югоизточна България, Източните Родопи и Варна участваха в 15-ото издание на Регионалното фермерско-занаятчийско изложение в Ямбол. Елексири с джинджифил и студенопресован сок от череши бяха сред новите предложения на щандовете, разположени на площад „Освобождение”.

още
Качеството на българските морски и речни пристанища Качеството на българските морски и речни пристанища 14:05 | 08.07.2026 | 676

Участниците очертаха критичните предизвикателства пред българския сектор с цел по-доброто позициониране на пристанищата във Варна и Бургас на глобалната транспортна карта в условията на засилена регионална конкуренция.

още
Община Благоевград - най-голямата икономика в ЮЗ България Община Благоевград - най-голямата икономика в ЮЗ България 12:03 | 03.07.2026 | 513

Според представената актуална картина на икономическото развитие на община Благоевград към 2026 година общината изпреварва Перник и Кюстендил по брой предприятия, работни места, приходи от продажби и добавена стойност.

още
Поскъпването на имотите е по-бавно Поскъпването на имотите е по-бавно 07:25 | 29.06.2026 | 381

И при пет от шестте най-големи града в страната, с население над 120 хил. жители, цените на имотите все още растат на годишна база. Най-голямо е поскъпването в Бургас (17.7%), след това е София (16%), следвана от Варна (13.2%), Стара Загора (12.7%) и Пловдив (8.8%).

още
Пазарът на труда у нас с умерен ръст Пазарът на труда у нас с умерен ръст 15:25 | 09.06.2026 | 426

София продължава да бъде водещ град на пазара за обяви и регистрира повишаване на обявите спрямо април от 5 на сот, се отчита в анализа. Дяловото разпределение по градове за май е: София (36 на сто), Пловдив (9 на сто), Варна (8 на сто), Бургас (4 на сто), Русе (3 на сто) и Стара Загора (2 на сто).

още
Пореден аржентински кораб с повече олово, кадмий и никел Пореден аржентински кораб с повече олово, кадмий и никел 15:45 | 01.06.2026 | 366

Всеки един камион, който товари зърно, ще се описва, ще се пломбира на пристанище Варна, каза във Варна министърът на земеделието и храните Пламен Абровски, който присъства на процедура по вземане на проба от аржентинския слънчоглед.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg