EUR 1.9558
USD 1.6668
CHF 2.0934
GBP 2.2414
CNY 2.3412
you tube
mobile version

Партньорство - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Унгария - ключов търговски партньор на България Унгария - ключов търговски партньор на България 14:59 | 17.10.2025 | 163

През първите 5 месеца на 2025 г. вече отчитаме стокообмен над 990 милиона евро, което по думите му показва, че икономическото партньорство между двете страни е устойчиво и с ясна перспектива за растеж.

още
Трансграничната програма България - Турция сред най-успешните Трансграничната програма България - Турция сред най-успешните 10:57 | 30.09.2025 | 411

По информация на Анадолската агенция досега в рамките на програмата ИНТЕРРЕГ-ИПП са реализирани 248 проекта на стойност 78,7 млн. евро в партньорство между двете страни.

още
Придобиване на номинален дълг от над 1,7 млрд. лв. Придобиване на номинален дълг от над 1,7 млрд. лв. 13:27 | 22.09.2025 | 836

Двете водещи компании за управление на вземания в страната – ЕОС Матрикс ЕООД и Агенция за събиране на вземания ЕАД (АСВ) – обявяват стратегическо партньорство в ключов проект за придобиване на портфейл от вземания.  При реализиране на проекта това ще бъде най-голямата сделка досега на вторичния пазар на изкупуване на вземания в България. Тя е и атестат за успешно сътрудничество между водещите специализирани компании в...

още
България и Япония засилват енергийното си партньорство България и Япония засилват енергийното си партньорство 14:04 | 26.08.2025 | 635

По-рано тази година Националната електрическа компания (НЕК) подписа договор с японската корпорация "Тошиба" за ремонт на хидроагрегат 1 част от ПАВЕЦ "Чаира".  

още
Ново находище за диаманти в Ангола Ново находище за диаманти в Ангола 18:20 | 14.08.2025 | 880

Съвместно предприятие на De Beers в Ангола е открило ново находище на кимберлит, най-разпространеният източник за добив на диаманти. Това е първото подобно откритие на компанията от три десетилетия. Международната корпорация проучва за диаманти в Ангола в партньорство с държавната компания "Ендиама" (Endiama).

още
Нов сорт български люти чушки Нов сорт български люти чушки 12:45 | 14.08.2025 | 587

Нов и изцяло български сорт люти чушки „Български дух“ продава веригата Kaufland в България, като партньорство с българските производители Hot Farm, намиращата се край село Страшимирово. Чушката е с балансиращ между наситен вкус и премерена лютивина.

още
Започва изграждането на още два гранични прехода с Турция Започва изграждането на още два гранични прехода с Турция 09:25 | 28.06.2025 | 900

Сред пътните проекти, които са в списъка, са АМ Черно море и Рила. Третият проект е изграждането на тунел през Петрохан. „В жп сектора включваме три тунела през Стара планина и удвояване на линията Пловдив-Свиленград. Пристанищата по Дунав също ще бъдат в списъка за публично-частно партньорство.

още
"Ролс-Ройс"ще изгради първите SMR в GB "Ролс-Ройс"ще изгради първите SMR в GB 14:58 | 13.06.2025 | 744

Кабинетът ангажира над 2,5 млрд. паунда ($3,4 млрд.) за изграждане за малки модулни реактори. "Ролс-Ройс" ще сключи стратегическо партньорство за развитие с държавната компания "Грейт Бритиш енерджи" (Great British Energy) след одобрение от регулаторните органи.

още
91% от бг компании ползват ИИ веднъж седмично 91% от бг компании ползват ИИ веднъж седмично 10:02 | 13.06.2025 | 801

Инструменти за изкуствен интелект поне веднъж седмично използват 91% от българските компании, участвали в годишното проучване на "Телерик Академия" за степента на навлизане на изкуствения интелект сред бизнеса, осъществено в медийно партньорство с "Форбс България".

още
Бъдещето на пристанищните терминали Варна-Запад и Изток Бъдещето на пристанищните терминали Варна-Запад и Изток 17:15 | 27.05.2025 | 680

Пример за успешно публично-частно партньорство при оперирането на пристанищни терминали е бургаското пристанище, каза още вицепремиерът Караджов. Той заяви, че след модернизацията на терминалите Бургас-Изток 2 и Бургас-Запад ръстът на товарите за последните години там е 30%.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg