АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Според ново проучване на Евробарометър голяма част от европейците смятат, че изменението на климата е сериозен проблем (85%). 8 от 10 от анкетираните (81%) подкрепят целта на ЕС за постигане на неутралност по отношение на климата до 2050 г.


Предвидено е да бъде направена нова топлоизолация на външните стени, на покрива и на пода на 12-етажната сграда. Очаква се да бъдат подменени дограмата и осветителните тела, както и да бъдат обновени отоплителната и охладителната система. Ще бъде изградена и фотоволтаична електроцентрала за собствени нужди.


Данните на Агенцията по заетостта показват, че за последните 6 години средният дял на сезонните работни места при търсенето на труд през бюрата по труда съставлява между 10 и 13%.


Преплитането на различни фактори като климат, туризъм и селскостопанска политика превръща намирането на най-популярната зърнена култура за японците в сериозен проблем, а повишаването на цените не спира, пише в. "Кориере дела сера".


Собствениците на жилища могат да получат кредити от специалния правителствен фонд, за да санират жилищата си или да инсталират в тях термопомпи. През 2024 г. близо 21 000 собственици на жилища са получили заеми от Националния фонд за отопление.


Кратка анимация на ЕК обяснява типовете поведение на потребителите, свързани с хранителните отпадъци, често срещания проблем с лошото разбиране на етикета за дата и действията за намаляване на хранителните отпадъци.


Констатирано е, че в малките часове на нощта е имало инцидент с интернет досткавките на компанията във Варненско, а към 7 часа сутринта е възникнал и проблем, свързан с извършване на планови дейности за актуализация на цифрови сертификати. Регистрирани са проблеми в мобилната мрежа на "Виваком България" ЕАД в цялата страна, посочват от КРС.


От своя страна кметът на Бургас Димитър Николов отбеляза, че комплексът „Меден рудник“, от където стартира кампанията за саниране в Бургас, е най-големият жилищен комплекс в града, където живеят вече приблизително 100 000 души.


Това каза на конференция „Финансиране за енергийна ефективност, дигитализация и умения“ заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Дора Янкова. Предстои изработване на правила за кандидатстване, а основен приоритет остава активното включване на общините и собствениците в процеса на обновяване.


Отделянето на 2,5 милиарда лева за саниране е добра новина. Това е шанс България да ускори обновяването на сградния фонд и да намали енергийната бедност. Но дали тези средства ще доведат до реална промяна или просто ще бъдат усвоени без дългосрочен ефект, зависи от начина, по който програмата ще бъде структурирана.