АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Естонската компания Single.Earth е привлякла милиони долари, за да купи гори и блата с надежда да се възползва от бързорастящия пазар на въглеродни емисии и обществената загриженост от размера на дърводобива в страната.


В България общото и животозастраховането нарастват значително. Брутните записани премии се увеличават с 12.3%, а за общото с 15.8% за 2019 г. Така за периода от 2016 до 2019 г. GWP на целия застрахователен пазар се увеличава с 41.9% (12.4% растеж на годишна база).


Произведеното електричество ще бъде използвано за покриване на производствените нужди, а генерираните излишни количества енергия ще бъдат реализирани на свободния електроенергиен пазар. ФЕЦ-ът е разположен върху 964,8 кв. м.


Цените на жилищата са се увеличили в 23 държави-членки и са намалели в четири, като най-високи са били повишенията в Естония (+ 105,1%), Унгария (+ 92,2%), Люксембург (+ 90,5%), Латвия (+ 83,6%) и Австрия (+ 81,3% ). Намаления се наблюдават в Гърция (-31,0%), Италия (-15,5%), Кипър (-7,7%) и Испания (-4,5%).


Ръст на цените се наблюдава при 68% от пазарите на жилищни имоти по света, но не и у нас. Местното търсене ще “издърпа“ жилищния пазар нагоре през 2021 в световен мащаб, както и в България


Публикуван наскоро анализ на Литовския институт за свободен пазар (LFMI) анализира основните елементи на предложената от Европейската комисия директива, както и потенциалното им влияние върху условията на пазара на труда в отделните страни членки.


Това са: Либерализация на електроенергийния пазар, нови енергийни етикети, туристическите ваучери, нови наредби при търговията с храни.


Тя ще повлияе върху износа на български стоки, както и върху услугите и туризма. Но страната ни е атрактивна за Великобритания с ниските си данъци, сравнително евтина работна ръка и достъпа до единния европейски пазар, съществуват много възможности за пренасяне на производството тук.


Най-много са работещите в Белгия (3,9%) и Испания (3,7%), пред Германия (3,3%), Люксембург (3,0%), Франция (2,7%) и Финландия ( 2,6%). За разлика от това, най-ниският дял е регистриран в България (0,2% от общата заетост), следван от Румъния (0,5%), Полша и Словакия (и по 0,6%).


Много неща ще са различни, след като в края на тази година Великобритания измине целия път, за да напусне ЕС, неговия единен пазар и митнически съюз. Има и области, които останаха недоуточнени и ще изискват допълнително договаряне.