АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


От българските граждани са постъпили 6 921 400 лева, а от чуждите - 309 500 лева. В сравнение с август 2024 г. приходите от български граждани се увеличават със 7,9 процента, а от чужди граждани намаляват с 8,5 процента. В хотелите са постъпили 84 процента от общите приходи от туризъм на областта.


С новия доклад на Българската агенция за кредитен рейтинг дългосрочният кредитен рейтинг на Община Варна от ВВВ става ВВВ+ със стабилна перспектива. Краткосрочният от А-3 е променен на А-2 със стабилна перспектива.


Премийният приход на застрахователните брокери със седалище в България възлиза на 1,319 млрд. лева за първите 6 месеца на тази година, като нарастват със 7,5 на сто на годишна база или с близо 93 млн. лева.


С правка в НСИ сочи, че през август миналата година приходите са били в размер на 581,9 млн. лв., или с 11,3 на сто повече спрямо същия месец на 2023 г.


Ердоган:„Целта ни е да увеличим износа си до 300 милиарда долара, а приходите от туризъм до над 70 милиарда долара. Очакваме населението ни да надхвърли 88 милиона до 2030 г. и да достигне 94 милиона до 2050 г. Всички знаем какво означава това за търсенето и потреблението на енергия.“


Зам.-министър Янкова на МРРБ : Над 6000 души в област Пазарджик ще живеят в обновени и енергийно ефективни блокове.Във втората национална програма за енергийна ефективност, за която от бюджета са предвидени 2,5 млрд. лв. до края на 2029 г.


Според изчисления на Блумбърг, базирани на данни на Министерството на финансите, таксите, свързани с петрола, са намалели с почти 20 на сто до 483,5 милиарда рубли (5,9 милиарда долара) през септември. Комбинираните приходи от нефт и газ са се свили с 25 на сто до 582,5 милиарда рубли.


През август 2025 г. са отчетени приходи на подсектор "Централно държавно управление" в размер на 4,6 млрд. лева (4 614,27 млн. лв.) и разходи в размер на 5,5 млрд лева (5 493,29 млн. лв.), съобщи НСИ. За подсектор "Социалноосигурителни фондове" приходите възлизат на 3,1 млрд. лева (3 126,68 млн. лв.), а разходите на малко над 3 млрд. лева (3 090,37 млн. лева).


Само през второто тримесечие приходите от чуждестранните туристи възлизат на 3,5 милиарда евро, което е увеличение със 190,2 милиона евро (5,7%) в сравнение със същия период на миналата година.


По информация на Анадолската агенция досега в рамките на програмата ИНТЕРРЕГ-ИПП са реализирани 248 проекта на стойност 78,7 млн. евро в партньорство между двете страни.