АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Придобиването ще бъде поредния ход на собственика на марките "Фереро Роше" (Ferrero Rocher) и "Нутела" (Nutella) да разшири влиянието си в САЩ. 79-годишната компания "Фереро", която притежава и марки като "ТикТак" (TicTac) и "Киндер" (Kinder) в Северна Америка, започна да купува американски марки сравнително наскоро.


Производствените цени се понижават с 3,6 на сто през юни на годишна основа, задълбочавайки спада си от предходния месец, когато бяха надолу с 3,3 на сто.


Общият индекс на цените на производител се понижава с 2.1% през май 2025 г. спрямо предходния месец. По-ниски цени се наблюдават при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - с 4.9%, и в преработващата промишленост - с 1.2%, докато в добивната промишленост е отчетено повишение - с 2.6%.


BTL Industries е водещ производител на високотехнологична медицинска апаратура в три направления: физиотерапия, кардиология и естетична медицина. Тя е на българския пазар вече повече от 25 години и продължава да разширява дейността си, като над 40 000 медицински апарата, произведени в Пловдив, се изнасят в над 120 държави.


Страните, произвели най-много бира, са Китай, САЩ и Бразилия, според нов доклад на германската компания за търговия с хмел "БартХаас" (BarthHaas). Въпреки че през 2023 г. Китай запазва първата си позиция като най-голям производител с дял от 19,1%, спрямо 2022 г. страната е произвела с 0,4% по-малко бира - 359,08 млн. хектолитра.


През април търговският дефицит на страната достигна 7,1 милиарда канадски долара (5,2 милиарда американски долара), над три пъти повече спрямо предходния месец, което статистическият институт на Канада определи като "най-големият дефицит, регистриран някога" на месечна база.


Индексът на цените на производител на вътрешен пазар на продуктите в горското стопанство намалява с 0,4 на сто през първото тримесечие на 2025 г. спрямо предходната година, съобщи НСИ. През същия период на 2024 г. спрямо 2023 е отчетено намаление с 5,9 на сто.


Спрямо предходната година (на годишна база) цените на селскостопанската продукция отбелязват увеличение с 8.1%, като в растениевъдството те се повишават с 12.7%, а в животновъдството - с 0.8%.


Право на финансова подкрепа имат стопани, заявили, че ще отглеждат памук от сортове, вписани в сортовата листа на България към 1 март 2024 г. или в Европейския каталог на полските култури, публикувани на електронната страница на Изпълнителната агенция по сортоизпитване, апробация и семеконтрол.


По-ниски цени се наблюдават при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - с 1.6%, и в преработващата промишленост - с 0.5%, докато в добивната промишленост е отчетено увеличение - със 7.6%.