АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Новият италиански премиер направи оценка, че икономиката на страната няма да се върне на нивата от преди пандемията преди края на 2022 г. Бившият президент на ЕЦБ обяви реформи в секторите на публичната администрация, данъчната система и правосъдната система.


Един от проектите предвижда система за мониторинг и контрол на влаковете, автоматизиран единен хъб за управление на информацията в НКЖИ, фотоволтаични централи за производство на ток в района на гарите, LED осветление за 120 жп гари и спирки.


През 2020 г. Турция е добавила най-много възобновяем капацитет за една година в историята си - около 4,8 GW, с което възобновяемите източници достигнат 49 GW от 95 GW обща инсталирана мощност на енергийната система на южната ни съседка. Това постижение, обаче, може да бъде надминато през 2021 година.


Премината е границата от 100 хил. бордови устройства, с които се оборудва тежкотоварният парк. За сравнение, при най-успешната внедрена в Европа система – унгарската, са внедрени 71 хил. устройства. Унгарската система при по-малък обхват обслужва 31 млн. тол декларации, а нашата – 36 млн. тол декларации месечно.


Общата сума на балансовите активи на банковата система в края на декември 2020г. е 124.0млрд.лв., с 4.8млрд.лв. (4.0%) повече от отчетената в края на септемврисъщата година.


Сделките за закупуване на т.нар. студен резерв – енергийни мощности, които се активират в случай на дефицит в електроенергийната система, окончателно се прекратяват, според гласуваните промени.


Сред глобалните предизвикателства, пред които сме изправени, е започналата структурна промяна на световния енергиен баланс. И въпреки че петролът и природният газ ще продължат да играят съществена роля в него, то изместването на акцентите в глобалната икономическа система не може да бъде пренебрегнато.


Поръчката за изграждане на инсинератор е на стойност 350 млн. лв. с ДДС. Новата система трябва да бъде изградена до 2023 г. и да се ползва като гориво от "Топлофикация София".


Екип от българи, който се ръководи от предприемача Красимир Владимиров, създадоха „Електронна система за непрекъснато наблюдение, прогноза и контрол на количеството и качеството на водата в язовири, реки, сондажи и водопреносни мрежи“. Тя вече е патентована в България и в Европейския съюз.


Внедряването на напълно електронна система за ВЕИ проекти привлече 45,5 GW в заявленията за сертификати на производители. От тях 79,8% са за слънчева енергия. Броят на подадените проекти по опростената процедура възлиза на 1 864.