EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Конвенционална технология - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Търсенето на Data Science специалисти расте Търсенето на Data Science специалисти расте 09:15 | 07.10.2025 | 576

Изкуственият интелект вече е възприет от 100% от софтуерните компании у нас и се утвърждава като трансформираща технология за бранша.

още
Изкуствен интелект помага и на фермерите Изкуствен интелект помага и на фермерите 08:45 | 24.08.2025 | 1349

Изследването на Еврейския университет в Йерусалим, публикувано в рецензираното списание European Journal of Agronomy, комбинира сателитни изображения с метеорологични данни, за да насочва напояването и да подобрява добивите, отбелязвайки първото мащабно използване на такава технология в отглеждането на нахут.

още
Казахстан и Русия ще строят АЕЦ с голяма мощност Казахстан и Русия ще строят АЕЦ с голяма мощност 12:10 | 12.08.2025 | 568

В основата на бъдещата централа са съвременните реактори ВВЭР-1200 от поколение III+. Тази технология отговаря на най-строгите международни изисквания за безопасност и вече се използва в Русия, Беларус, Турция, Бангладеш, Египет и Китай. Срокът на експлоатация на реактора е 60 години с възможност за удължаване с още 20 години.

още
Геоложко-конструктивно обследване на жп тунел Вакарел Геоложко-конструктивно обследване на жп тунел Вакарел 08:10 | 05.06.2025 | 566

Специалисти от ЦНИП при Университета по архитектура, строителство и геодезия влязоха в тунела и започнаха работа по геоложкия модел и конструктивен анализ, който да покаже правилната технология за продължаване на строителството на останалите 8 600 м от него.

още
Обучения по реакторната технология АР-1000 Обучения по реакторната технология АР-1000 09:10 | 10.04.2025 | 790

Курсът се води от инструктори от Техническия обучителен център на щатската Комисия за ядрено регулиране, а в обучението участват 30 експерти от ядрените регулатори на България, Украйна, Словакия, Словения и Швеция.

още
Платформата за комуникации Skype се затваря Платформата за комуникации Skype се затваря 13:35 | 04.03.2025 | 840

През последните години абонатите на "Скайп" намаляха, което се дължи отчасти на това, че основната технология на "Скайп" не е особено подходяща за смартфони. Когато пандемията от КОВИД-19 и работата от вкъщи засилиха нуждата на бизнеса от онлайн разговори , от "Майкрософт" заложиха на "Тиймс", като го интегрираха агресивно в други свои приложения.

още
Westinghouse проучва за нов реактор в Словения Westinghouse проучва за нов реактор в Словения 09:40 | 11.02.2025 | 491

Това проучване ще оцени възможностите за изграждането на един ядрен реактор с технология AP1000® на предложената площадка на АЕЦ „Кръшко-II“. Проектът „Кръшко-II“ е планиран за изграждане на площадка, разположена в съседство с настоящата АЕЦ „Кръшко“, която е изградена с технология на Westinghouse.

още
История от Франция: Устойчиво отглеждане на скариди и зеленчуци История от Франция: Устойчиво отглеждане на скариди и зеленчуци 10:02 | 05.02.2025 | 713

Френският стартъп Agriloops се справи с предизвикателството, като предложи иновативни и устойчиви решения за производството на скариди и отглеждането на зеленчуци, благодарение на авангардната технология за аквапоника в солена вода.

още
Русия ще строи завод за литий в Боливия Русия ще строи завод за литий в Боливия 09:40 | 02.10.2024 | 854

Русия и Боливия засилват сътрудничеството си в индустриалното развитие на лития. Директният добив на литий ще се базира на усъвършенствана технология на „Росатом“ без отрицателно въздействие върху околната среда.

още
Работи терминалът за втечнен Gastrade Работи терминалът за втечнен Gastrade 11:25 | 01.10.2024 | 1304

Чрез него доставки природен газ могат да бъдат осъществявани за Гърция, България, Румъния, Северна Македония, Сърбия, Молдова и Украйна на изток, както и за Унгария и Словакия на запад. Терминалът разполага с най-съвременна технология и е с максимален капацитет за регазификация от 5,5 милиарда кубически метра годишно.  

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg