АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Египет се опасява, че язовирът ще има опустошителен ефект върху водоснабдяването и напояването надолу по течението, освен ако Етиопия не вземе предвид нуждите му, отбелязва Асошиейтед прес.


Фалитите на компании със задължения над 10 млн. йени (около 68 000 долара), са се увеличили с 1,2 на сто спрямо същия период на 2024 г. Фалиралите компании се увеличават за четвърта поредна година, достигайки най-голям брой от 2014 г.


Израелските технологични компании са събрали $9,3 млрд. в частен капитал през първата половина на 2025 г., което е най-силният шестмесечен период за сектора от 2021 година насам, според анализ за първото полугодие, публикуван от „Стартъп Нешънъл Сентръл“ (Startup National Central).


Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.


Частната руска енергийна компания "Лукойл" и египетската "Гануб Ел Уади Петролеум Холдинг - Ганоуп" (Ganoub El Wadi Petroleum Holding Company - Ganope) подписаха споразумение за проучване и добив на петрол в район в близост до курорта Хургада, предаде ТАСС, позовавайки се на информация от министерството на петрола и минералните ресурси на Египет.


Като причина за отмяната на търговските преговори Тръмп посочи планираното от Канада въвеждане на цифров данък върху бизнеса на американските компании.


Споразумението за проучване и добив на петрол е в район в близост до курорта Хургада. От руска страна споразумението е подписано от египетското подразделение на "Лукойл".


Вертикалният коридор е стратегически проект, чиято цел е чрез разширение и усилване на съществуващите мрежи да се пренасят допълнителни количества газ от надеждни и разнообразни източници като САЩ, Азербайджан, Египет и други от юг на север за страни от Централна и Източна Европа.


Унгария обяви програма за модернизиране и превъоръжаване на армията си през 2017 г. Оттогава Будапеща е закупила танкове, хеликоптери и системи за противовъздушна отбрана и е поканила чуждестранни компании да инвестират и да създадат производствени предприятия на нейна територия, припомня Ройтерс.


Инструменти за изкуствен интелект поне веднъж седмично използват 91% от българските компании, участвали в годишното проучване на "Телерик Академия" за степента на навлизане на изкуствения интелект сред бизнеса, осъществено в медийно партньорство с "Форбс България".