EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Квоти за мляко 2010 преводи - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ОПЕК+ отново увеличи квотите за петрол ОПЕК+ отново увеличи квотите за петрол 08:56 | 04.08.2026 | 764

Новите квоти не означават автоматично увеличение на доставките на световния пазар, отбелязват анализатори. Според тях някои от големите производители, сред които Саудитска Арабия, през последните месеци не са достигали разрешените им максимални нива на добив.

още
Японската „Мейджи“ изгражда с Ел Би Булгарикум лаборатория Японската „Мейджи“ изгражда с Ел Би Булгарикум лаборатория 17:45 | 31.07.2026 | 616

Съвместната лаборатория ще даде възможност за провеждането на нови научни изследвания, които ще предоставят още по-солидни доказателства за здравословните ползи на българското кисело мляко и ще допринесат за популяризирането му в световен мащаб.

още
Горещината разваля пармезана Горещината разваля пармезана 08:05 | 14.07.2026 | 787

При температури над 40 градуса кравите прекарват повече време легнали, ядат по-малко и произвеждат до 10 на сто по-малко мляко, което е една от трите основни съставки на сиренето „Пармиджано реджано“ (добило популярност като Пармезан - бел. ред.), наред със солта и сирището.

още
Русия трябва да създаде нова  платежна инфраструктура Русия трябва да създаде нова платежна инфраструктура 12:15 | 26.06.2026 | 1499

Приемането на закона ще регулира дейността на участниците на пазара, включително ще определи процедурите за работа на руските борси за цифрови валути, ще регулира разплащанията с криптовалути между банките, както и чуждестранните преводи от руски инвеститори, използващи съвременни финансови технологии, закупуването на криптовалута на чуждестранни борси и други транзакции.

още
КЗК предлага 19 мерки за сектор храни КЗК предлага 19 мерки за сектор храни 11:45 | 25.06.2026 | 632

Препоръките обхващат управлението и контрола в сектора, укрепването на производството и веригата на доставки, специална подкрепа за секторите „Мляко и млечни продукти“ и „Плодове и зеленчуци“, противодействие на нелоялните търговски практики и гарантирането на продоволствената сигурност.

още
БАБХ променя режима за контрол на вносното мляко БАБХ променя режима за контрол на вносното мляко 09:55 | 23.06.2026 | 439

Новият подход запазва засиления контрол, който ще се извършва в преработвателните предприятия и складовете и въвежда по-гъвкава организация на последващите действия с цел да се гарантират едновременно високото ниво на защита на потребителите и нормалното функциониране на млекопреработвателния сектор.

още
11-ото издание на Фестивала на ферментационните продукти 11-ото издание на Фестивала на ферментационните продукти 09:47 | 19.06.2026 | 779

Събитието е посветено на храни и напитки, произведени по традиционни рецепти чрез естествени ферментационни процеси. Посетителите ще могат да дегустират натурални вина, крафт бира, ръчно изработени сирена, кисело мляко, хляб с квас и други ферментирали продукти от производители от България и Сърбия.

още
Мониторинг на всяка пратка сурово мляко Мониторинг на всяка пратка сурово мляко 14:25 | 12.06.2026 | 681

Контролът ще включва лабораторни анализи за общ брой микроорганизми, който е показател за чистотата на суровото мляко, общ брой соматични клетки, които са показател за здравословното състояние на животните, както и изследвания за наличие на инхибитори и афлатоксин М1.

още
Австрия намалява ДДС за някои храни Австрия намалява ДДС за някои храни 14:35 | 26.05.2026 | 613

За стоки като масло, яйца, мляко, ориз, макаронени изделия, хляб, пшенично брашно, повечето видове плодове и зеленчуци ставката на ДДС ще бъде намалена от 1 юли от 10 на 4,9 процента. Мярката би трябвало да помогне на домакинствата да спестяват средно по 100 евро годишно, но същевременно се очаква държавните приходи да намалеят с около 400 милиона евро за година.

още
Спад на цените на основни храни Спад на цените на основни храни 13:24 | 25.05.2026 | 668

Цената на кравето сирене се повишава с 3,01 на сто до 6,22 евро за килограм, а на кашкавала „Витоша“ се понижава с 0,08 на сто до 9,65 евро за килограм. Прясното мляко е надолу с 1,71 на сто до 1,15 евро за литър, а киселото мляко (3 и над 3 процента масленост) е по-скъпо с 4,35 на сто и се търгува по 0,72 евро за кофичка от 400 гр. Цената на кравето масло (пакетче от 125 грама) пада с 1,84 на сто до 1,39 евро за брой.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg