АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


По отношение на броя на трансакциите, в периода, обхванат от проучването (2015 - ноември 2020 г.), Полша остава най-активният пазар в региона със 17 трансакции, следвана от Чехия (14), Унгария (9), Румъния (7 ) и България (7).


В момента 75% от кафето, нужно за продуктите на бранда Nescafé, се отглежда и набавя отговорно. Само през 2020 г. от бранда са закупени над 649 000 метрични тона устойчиво добито кафе, което е най-големият закупен обем от кафе от един купувач;


Естонската компания Single.Earth е привлякла милиони долари, за да купи гори и блата с надежда да се възползва от бързорастящия пазар на въглеродни емисии и обществената загриженост от размера на дърводобива в страната.


В България общото и животозастраховането нарастват значително. Брутните записани премии се увеличават с 12.3%, а за общото с 15.8% за 2019 г. Така за периода от 2016 до 2019 г. GWP на целия застрахователен пазар се увеличава с 41.9% (12.4% растеж на годишна база).


Заетостта да започне да се възстановява слабо през 2021 г., като растежът ѝ ще бъде силно потиснат от ограничителните мерки, през 2022 г. прогнозираме заетостта да продължи да нараства с ниски темпове, но без да достига нивото от 2019 г.


Така ще бъде в продължение на 9 месеца, докато бъде пусната в експлоатация между-системната българо-гръцка газова връзка по-късно тази година, заявиха от Министерството на енергетиката.


България заедно с Румъния и Сърбия са предвидили три стратегически проекта за развитие на районите по поречието на река Дунав, които ще се финансират по европейските трансгранични програми.


Произведеното електричество ще бъде използвано за покриване на производствените нужди, а генерираните излишни количества енергия ще бъдат реализирани на свободния електроенергиен пазар. ФЕЦ-ът е разположен върху 964,8 кв. м.


Ръст на цените се наблюдава при 68% от пазарите на жилищни имоти по света, но не и у нас. Местното търсене ще “издърпа“ жилищния пазар нагоре през 2021 в световен мащаб, както и в България


Публикуван наскоро анализ на Литовския институт за свободен пазар (LFMI) анализира основните елементи на предложената от Европейската комисия директива, както и потенциалното им влияние върху условията на пазара на труда в отделните страни членки.