АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Можем ли да се доверим на българските мебели? Потребителите у нас все още избират обзавеждане основно според цената, а не спрямо качеството.


Предвижда се 230 000 ха земеделски земи да се защитават от 21 нови ракетни площадки, изградени в област Плевен, 4 – в област Ловеч и 3 – в област Велико Търново. В цялата страна с ракетен способ към момента се защитават над 2 млн. ха в силно градобитните райони в областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Сливен и Хасково.


Безвъзмездната помощ може да достигне до 1 млн. евро на проект, като финансирането е 100%, включително 85% от ЕС и 15% национално съфинансиране за българските партньори или собствено съфинансиране за сръбските партньори.


Инструменти за изкуствен интелект поне веднъж седмично използват 91% от българските компании, участвали в годишното проучване на "Телерик Академия" за степента на навлизане на изкуствения интелект сред бизнеса, осъществено в медийно партньорство с "Форбс България".


Българските предприемачи залагат на иновации с фокус върху продуктите и процесите въпреки икономическия натиск, сочи проучване на EY Компаниите у нас са по-големи оптимисти за бизнес средата спрямо останалите страни от ЦИЕ. Пазарната несигурност и геополитическата нестабилност са основните фактори, които тревожат предприемачите у нас


Международният салон на суровините за парфюмерията и козметиката се проведе в изложбения център Espace Champerret и събра в началото на месеца водещите компании в индустрията от цял свят. Българските производители демонстрираха първокласни продукти с високо качество.


Ставките, по които е оторизирано плащането, са определени със заповед на министъра на земеделието и храните (PД09-552 от 04.06.2025г.). Те се разпределят както следва: за обработваеми земи – 61,15 лв. на хектар; за трайни насаждения – 321,55 лв. на хектар; за постоянно затревени площи – 11,50 лв. на хектар.


ЕК:Това е ключов етап, който ще я превърне в двадесет и първата държава членка, присъединила се към еврозоната. Тази оценка е изложена в Доклада за конвергенцията за 2025 г., изготвен по искане на българските власти, и бележи решаваща и историческа стъпка по пътя на България към приемане на еврото.


Проучването, изготвено от екип на Зеления център, БФБ, както и консултантите проф. д. ик. н. Виржиния Желязкова, проф. д-р Даниела Бобева, доц. д-р Марина Стефанова и др., обхваща 214 български дружества, включително банки, държавни предприятия, публични дружества и енергийни компании.


За да увеличат лечебните свойства на билките, българските стопани са използвали методите на Алелопатията в органичната си ферма в Западна България. Алелопатията е биологично явление, при което едно растение въздейства върху растежа, развитието или размножаването на друго растение чрез отделяне на химични вещества (наречени алелохимикали) в околната среда – най-често чрез корените, листата, семената или разлагащата се органична материя.