АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Говорим за целия участък от Малко Търново през Бургас, Варна до Дуранкулак. Ако дотогава изкараме и „Хемус“ да се върже връзката Търново – Русе, това ще е огромна перспектива за бизнеса и туризма, за всичко.


Докато София запазва позицията си като най-скъпия град за покупка на жилище, регионалните центрове - Варна, Пловдив, Бургас и особено Русе - показват изключително активен ръст в цените и интереса към покупка, съобщиха от портала за имоти Zimoti.com.


Още 50% от хората го предпочитат, макар да са готови и на сделка за апартамент в стара сграда, ако условията са изгодни. Това сочат резултатите от Националното проучване за нагласите към пазара на недвижими имоти, проведено от компаниите от Realto Group, които генерират най-голям обем сделки с жилища в България.


България предвижда да отдаде на концесия за строителство автомагистрала “Черно море” заедно с две продължения - четирилентов път на север от Варна до границата с Румъния и същия габарит на юг от Бургас до Малко Търново.


Новото споразумение придвижа засилване на сътрудничеството в множество сектори и подкрепа за нарастването на обема на търговията между двете страни. Водещите турски фирми в Русия посочиха строителния бранш като основен приоритет.


Сред пътните проекти, които са в списъка, са АМ Черно море и Рила. Третият проект е изграждането на тунел през Петрохан. „В жп сектора включваме три тунела през Стара планина и удвояване на линията Пловдив-Свиленград. Пристанищата по Дунав също ще бъдат в списъка за публично-частно партньорство.


Предлагането на имоти в Смолян не е голямо, а търсенето е сериозно. Много хора в града държат имущество, което не използват, но и не гo продават.


От ИПИ посочват, че модел, в който местните данъчни приходи зависят почти изцяло от имотния пазар - през данък върху недвижимите имоти и върху възмездното придобиване на имущество, не може да гарантира адекватни собствени приходи на местната власт.


Основните страни, от които идват работници, са Русия и Турция. Наблюдава се значителен ръст на работници от Узбекистан, Киргизстан, Непал, Индия и Бангладеш.


Според Закона за движение по пътищата в страната е забранено шофирането на личен автомобил с над 0,50 промила алкохол в кръвта и служебен автомобил с над 0,20 промила алкохол в кръвта. При своите акции органите на реда са спрели за проверка над 3,6 милиона души.