АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Отсечката е важна транспортна връзка в област Видин и към бъдещия ГКПП със Сърбия. Стойността на договора е 14 737 500 лв. без ДДС. Прогнозният срок за актуализиране на проекта е 60 календарни дни, а за реализиране на строително-монтажните работи след това е 12 месеца.


Сред пътните проекти, които са в списъка, са АМ Черно море и Рила. Третият проект е изграждането на тунел през Петрохан. „В жп сектора включваме три тунела през Стара планина и удвояване на линията Пловдив-Свиленград. Пристанищата по Дунав също ще бъдат в списъка за публично-частно партньорство.


Констатираният ръст на цените в търговските обекти е в 25 града - Кюстендил, Ботевград, Ямбол, Бургас, Несебър, Сливен, Видин, Плевен, Монтана, Враца, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Добрич, Варна, Шумен, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Смолян, Кърджали и Велинград, каза Росен Карадимов.


Бъдещият изпълнител ще трябва да проучи и изработи идеен проект за ново трасе, което цялостно да осигурява направлението от София към Кулата в участъка Симитли - Кресна извън Кресненското дефиле.


АПИ обяви обществени поръчки за строителен надзор при укрепването на анкерната стена на пътя Ботевград - София и при изграждането на нов мост на пътя Калояново - Хисаря.


Това са основно площи с пшеница, ечемик, ръж, рапица, каза председателят на Видински съюз на зърнопроизводителите Жечко Андрейнски. От тях около 450 000 декара е пшеницата, която е основна култура за региона, уточни той.


“Изграждането на достатъчно транспортни връзки между Егейско море, Черно море и река Дунав ще допринесе за икономическото развитие на регионите”, подчерта Караджов. Проектите на българска територия включват участъците Кулата-Видин, Свиленград-Русе и бъдещата АМ “Черно море”.


Предвижда се 230 000 ха земеделски земи да се защитават от 21 нови ракетни площадки, изградени в област Плевен, 4 – в област Ловеч и 3 – в област Велико Търново. В цялата страна с ракетен способ към момента се защитават над 2 млн. ха в силно градобитните райони в областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Сливен и Хасково.


Те са за проект „Подобряване на условията за корабоплаване в общия българо- румънски участък на р. Дунав - FAST Danube 2”, който ще е на стойност от 230 млн. евро без ДДС. Финансовите ангажименти на българската страна да са в размер на 111,8 млн. евро, в т. ч. безвъзмездни средства до 85%.


С церемония по "първа копка" на летище "Бършен" край Сливен беше дадено началото на строителни дейности по проект за изграждане на индустриален парк. По проекта ще бъде изградена довеждаща и вътрешна инфраструктура за над 19 830 000 лева. Тя ще осигури комуникации до всеки парцел заедно с улична мрежа и осветление. Крайният срок за изграждането й е 30 юни 2026 г. Изпълнител е дружеството "Хидроводстрой".